Здійснити всі ремонтні роботи планують протягом 2021-2024 років.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Олександр Густєлєв, заступник голови КМДА, повідомив, що найближчими роками для підвищення безпеки автодороги на вулиці Васильківській реконструюють об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури. Відповідні роботи передбачені розпорядженням КМДА. За розрахунками експертів, очікуване зниження кількості ДТП ділянки після завершення робіт становитиме 35%.

«У межах робіт заплановано встановити портальні та консольні конструкції для розміщення інформаційних табло змінної інформації, стаціонарних відеокамер із детектором швидкості, детекторів транспорту, світлофорів. Для безпеки пішоходів передбачено облаштувати напрямні острівці для звуження проїжджої частини в місцях пішохідних переходів, підвищення острівків безпеки (згідно з пунктом 6.4.5 ДБН В.2.3-5:2018) і влаштування притротуарних острівців – для зупинок громадського транспорту», – зазначив Олександр Густєлєв.

За словами заступника голови КМДА, фахівці також подбають про напрямні острівці на перехрестях для каналізування потоків та дорожнього руху на розв’язках в одному рівні. Водночас встановлять обмежувальні антипаркувальні стовпчики. А для велосипедистів не лише облаштують велосипедні доріжки, а й зроблять велосипедні стійки очікування та велопарковки.

Здійснити роботи планують впродовж 2021-2024 років. Замовником робіт визначили КП «Центр організації дорожнього руху». Це підприємство зокрема зобов’язане забезпечити у 2021-2022 роках розроблення проектної документації, проведення її експертизи та затвердження.

За інформацією Національної поліції України, аналіз ДТП на вулиці Васильківській довжиною близько 3,3 км свідчіть про наявність аварійно-небезпечної ділянки. Загальна кількість ДТП на цій ділянці за 2017-2019 роки становить:

  • 53 – із постраждалими (серед них 4 смертельних);
  • 53 – із травмами;
  • 606 – із матеріальними збитками.

Зазвичай на Васильківській відбувається зіткнення транспортних засобів і наїзд на пішоходів.

«Реконструкція об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури цієї ділянки дасть змогу сформувати високоефективну систему безперешкодного, комфортного та безпечного руху для всіх його учасників, стабілізувати й у подальшому зменшити рівень травматизму, смертності та збитків бюджету міста Києва внаслідок дорожньо-транспортних пригод. За розрахунками експертів, очікуване зниження кількості ДТП ділянки після завершення робіт становить 35%», – наголосив Олександр Густєлєв.

До слова, реконструкція триватиме в межах реалізації Закону України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України») між Україною та Європейським інвестиційним банком» та рішення Київради від 3 вересня 2020 року № 444/9523 «Про участь комунального підприємства «Центр організації дорожнього руху» у проекті «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Фото: фейсбук