Зокрема в Київраді є пропозиція щодо того, щоб усі місця для тимчасових споруд продавалися через систему ProZorro.

Про це розповів Дмитро Білоцерковець, депутат Київради, в ефірі «Радіо Київ – 98 FM».

«Із 2014 року дуже активно йдуть демонтажі МАФів у Києві. Їх була велика кількість, але вже стало менше. Ще потрібно чимало роботи зробити. Насамперед, фактично, зробити нові Правила встановлення тимчасових споруд», – зазначив Дмитро Білоцерковець.

За словами депутата Київради, нові Правила необхідні через те, що має бути справедливий підхід до кожного підприємця.

«Раніше було так: є розпорядження міського голови, у якому визначається адресний перелік, де будуь об’єкти пересувної торгівлі. Тоді в. о. мера чи сам мер підписував, який підприємець на якій локації торгуватиме. Ми всі розуміємо, що це визначалося якимись корупційними схемами – хто працюватиме в центрі, а хто – на межі міста», – розповів Дмитро Білоцерковець.

Наразі ж цей момент розподілу відбувається інакше – проводяться біржові торги щодо того, хто де торгуватиме.

«Після цього ми побачили, що ті об’єкти, які раніше в бюджет сплачували по 1000 гривень на рік, стали сплачувати по 1 мільйону на рік. Наприклад, на метро «Печерська» та «Арсенальна» деякі обєкти сплачують понад мільйон гривень на рік. Таких цін ніде немає. Ми наразі попереду Європи з точки зору поповнювання бюджету з таких об’єктів», – зазначив Дмитро Білоцерковець.

Депутат Київради наголосив, що це – справедливе відношення до всіх підприємців. Усі можуть взяти участь у торгах за місце, однак залишиться там той, хто зможе заплатити, а значить і заробити, більше.

Дмитро Білоцерковець сказав, що наразі в Київраді є пропозиція щодо того, щоб усі місця для МАФів продавалися через систему ProZorro. За словами депутата, такі зміни в правилах уже незабаром будуть підняті для обговорення в Київраді.

Фото: фейсбук