Достеменно не вичена природа сріблястих хмар, але відомо, що вони складаються переважно з льоду.

Про сріблясті хмари, які помітили 29 червня ввечері над Київщиною, розповіли в Українському гідрометцентрі.

Ті хмари, що зображені на фото, були зняті у селі Хотянівка Вишгородського району.

Зазначається, що сріблясті хмари утворюються у вищих шарах атмосфери – мезосфері – на висоті 80 км над поверхнею Землі. Вважається, що вони складаються з кристалів льоду, які утворюються на дрібних частинках пилу від метеорів. Вони можуть утворюватися тільки при неймовірно низьких температурах та при наявності води для утворення кристалів льоду.

Достеменно не зрозуміла природа сріблястих хмар, однак відомо, що вони складаються переважно з льоду. Згідно з однією з гіпотез, влітку водяна пара потрапляє в прикордонний шар між мезосферою і термосферою. Там пара вимерзає, і з’являються сріблясті хмари. А за іншою гіпотезою – водяна пара утворюється, коли атоми водню, що летять до Землі від Сонця, взаємодіють з атомами кисню верхніх шарів атмосфери“, – пояснили в УГМЦ.

Сріблясті хмари можна побачити зазвичай в літні місяці і тільки тоді, коли вони освітлені сонцем з-за обрію, а більш низькі шари атмосфери, ніж мезосфера, в цей час знаходяться в земній тіні. Вперше про сріблясті хмари стало відомо в 1885 році.

Сріблясті хмари зазвичай безбарвні або блідо-блакитні, хоча іноді спостерігаються інші кольори, включаючи червоний і зелений. Характерний синій колір виникає через поглинання озоном на шляху сонячного світла, що освітлює сріблясту хмару. Вони можуть виглядати як невиразні смуги, але часто демонструють візерунки – смуги, хвилі і вири“, – розповіли синоптики.

Нагадаємо, 28 червня над Києвом помітили хмару-“ковадло”.

 Фото: Alex Chubukov