До 90-х роковин Голодомору у Києві відкриють основну експозицію сучасного Музею.

Про це повідомляється на сайті Музею Голодомору.

Зазначається, що до 30-ї річниці Незалежності України уряд має на меті завершити реконструкцію першої черги Національного музею Голодомору-геноциду, продовжувати будівництво другої черги та розпочати роботу над створенням основної експозиції музею.

Відповідний Меморандум про партнерство задля створення Музею підписали Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Світовий Конґрес Українців та Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору. Згідно з документом, сторони спільно працюватимуть над своренням другої черги Національного музею Голодомору-геноциду та над відкриттям для відвідувачів у 2023 році, з нагоди 90-х роковин Голодомору.

Згідно з Меморандумом, Мінкульт представляє державну частину партнерства та забезпечує державну підтримку реалізації проекту.

«Голодомор – трагічна сторінка нашої історії. І правду про те, хто відповідальний за неї, має знати весь світ… Музейний комплекс дозволить забезпечити доступ до правдивої інформації, що ж відбувалося у той час насправді. Без применшень і псевдофактів. Його будівництво – надзвичайно важливий крок до увіковічнення пам’яті як всіх українців, так і тих, хто також постраждав від нелюдяних репресій СРСР», – сказав під час підписання Меморандуму міністр культури Олександр Ткаченко.

Національний музей Голодомору-геноциду відповідає за зміст основної експозиції, яка буде створена в будівлі, що зводиться. На базі музею вже розроблено наукову концепцію експозиції. Музей забезпечує роботу Контентної групи, до якої входять працівники музею, а також залучені за згодою музеологи, історики та фахівці з інших суміжних дисциплін. Також на базі музею сформовано міжнародну Експертно-наукову раду.

Відповідно до Меморандуму, за міжнародну підтримку Музею відповідає Світовий Конґрес Українців.

«Упродовж десятиліть ми послідовно доносимо світу правду про страшний злочин сталінського режиму та стоїмо за міжнародне визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Залучення міжнародної підтримки сприятиме творенню музею світового рівня та зробить його відомим не лише в межах України, але й в глобальних масштабах», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Участь громадянського суспільства, широкого кола благодійників в Україні та закордоном у творенні Музею Голодомору забезпечує Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору. Згідно з Меморандумом, завданням Фонду Музею Голодомору є фінансове забезпечення створення та втілення проекту основної експозиції, облаштування внутрішнього музейного простору та підтримка подальшого розвитку створюваного музейного комплексу. Фонд також представлятиме інтереси благодійників.

Фото: holodomormuseum