Вже кілька років заклад час від часу закривають на ремонт.

Національний художній музей України, що на вулиці Михайла Грушевського у Києві, отримає 40 мільйонів гривень на реставраційні роботи. Про це повідомляє прес-служба закладу у Facebook.

Кошти виділено в рамках програми Міністерства культури та інформаційної політики «Велика реставрація».

Кошти, зокрема, підуть на завершення реставраційних робіт на фасаді музею.

«Особливо ж приємно поділитися цією радісною новиною у день народження Владислава Городецького, архітектора, який 121 рік тому за ескізами Петра Бойцова закінчував споруду Національного художнього музею України. Без Городецького наш музей, імовірно, мав би інше обличчя. Впевнені, що архітектор надзвичайно тішився, дізнавшись, що будівлю музею відновлюють, повертаючи фасад до того вигляду, в якому його завершив Городецький» — повідомили в музеї.

Як ми повідомляли, будівля музею і його скульптурне оздоблення потребують термінової реставрації: в серпні 2020-го заклад довелося закрити на невизначений термін через обвал частини стелі над центральним входом.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило рейтинг проектів з реставрації пам’яток культурної спадщини — в ньому є кілька столичних локацій, але немає Гостиного двору.

Тим часом, стало відомо, що 25 червня в столиці стартує «Кіновернісаж просто неба».

Фото: Фейсбук