Кабінет міністрів призначив головою Національної служби здоровʼя Наталю Гусак.

Про це у Facebook написала нардеп, член комітету Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина.

«Сьогодні Уряд, за поданням міністра Віктора Ляшка, призначив головою НСЗУ Наталю Гусак», — написала вона. Нардеп додала, що два роки ця інституція була без керівника і «пережила важкі часи».

«Для мене посада очільника НСЗУ — не менш важлива, ніж міністра. Величезна відповідальність. Майже 160 мільярдів гривень державних коштів. Сотні людей в підпорядкуванні. Тисячі лікарень і аптек», — пояснила Стефанишина.

Наталія Гусак раніше була регіональним координатором з підтримки реформи охорони здоровʼя в Чернівецькій та Івано-Франківській областях програми “ULEAD з Європою” (Одна з найбільших програм міжнародної допомоги Україні з підтримки децентралізації. Програму фінансує Європейський Союз та його країни-члени Данія, Естонія, Німеччина, Польща та Швеція). З січня 2020 року є заступником голови Чернівецької ОДА, курирує медичний напрямок, а також очолює госпітальну раду.

Нацслужбу здоровʼя було створено наприкінці грудня 2017 року. Вона є важливим органом в імплементації положень медичної реформи. З нею повинні підписувати угоди медустанови, лікарі яких будуть отримувати компенсацію з бюджету за кожного приписаного до них пацієнта.

Після звільнення у 2019 році Олега Петренка НСЗУ очолювали тимчасові керівники. Спершу обовʼязки глави служби поклали на Оксану Мовчан, а в серпні 2020 року — на Андрія Віленського.

14 липня 2021 року Кабінет міністрів призначив Дмитра Самофалова тимчасовим виконувачем обовʼязків голови НСЗУ. Після цього було оголошено конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я, перші чотири спроби успіхом не увінчалися.

Фото: Фейсбук