Концерт відбудеться в межах масштабного проекту «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ».

21 жовтня 2021 року о 19:00 на головній сцені Національної оперети України відбудеться ключова подія україно-британського проєкту – безкоштовний концерт «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ».

Для українських слухачів концерт стане путівником британської музичної культури.

Програма концерту складена з найпопулярніших британських творів різних епох: прозвучать народні мелодії та їхні сучасні інтерпретації, хорові твори та інструментальні композиції, фрагменти семіопер часів бароко, музика з оперет і опер ХІХ і ХХ століть, твори Айвора Герні, Х’юберта Перрі, Генрі Перселла, Едварда Елгара, Георга Фрідріха Генделя, Олександра Кошиця.

Шотландські пісні Олександра Кошиця українською мовою виконують волонтери проєкту – хор хлопчиків та юнаків Київського дитячого музичного ліцею ім. М.Лисенка.

На головній сцені Національної оперети України, у тій самій залі, де 105 років тому Кошиць диригував оркестром першого українського стаціонарного театру Миколи Садовського, звучатимуть твори британської музики в обробках легендарного українського композитора. Шотландські пісні Олександра Кошиця маловідомі в Україні, вони були створені композитором під час перебування в Америці (1924-25), вже після гастрольного туру Великобританією (1920), де хорову капелу Кошиця назвали «Оркестром голосів».

Також 12 та 15 жовтня 2021 року ментор з Британії, соліст Бірмінгемської опери професор співу Королівської Музичної Академії, диригент хору Норвічського собору (Norwich Cathedral), Марк Вайльд онлайн провів майстер-класи для українських солістів-вокалістів та хору. Відцифровані версії майстер-класів доступні 24/7 на веб-платформі проєкту. Для концертної програми Марк Вайльд онлайн виконав кілька творів, серед яких улюблена британцями лірична Кашмірська пісня (Kashmiri Song) А.Герні.

«Гадаю, що цей проєкт – гарна можливість попрацювати з українськими колегами й дослідити досягнення британської музики, особливо під час виконання пісень, завдяки яким можна віднайти щось нове. Сподіваюся, що зможу передати чуття стилю, те, як ми виконуємо англійські пісні, поділитися репертуаром, що не дуже відомий поза межами Великої Британії. Сподіваюся, мені вдасться донести цю чудову музику до людей, які раніше її не чули. Вважатиму успіхом зацікавленість глядачів цими творами, їхнє бажання ближче познайомитися з репертуаром, прийти на  концерт, де буде ще більше англійської музики», – розповів Марк Вайльд.

Проектом передбачена спеціальна комунікаційна програма для людей з інвалідністю. У концерті та в освітніх заходах проєкту поряд з професійними артистами і музикантами братимуть участь волонтери.

Концерт присвячений пам’яті режисера і фундатора Бірмінгемської опери Грема Віка, відомомого в усьому світі завдяки своїм новаторським постановкам оперних вистав за участю волонтерів, що «переживали оперу зсередини».

До слова, Грем Вік  – фундатор і художній керівник Бірмінгемської опери Грем Вік. Режисер, чиї постановки опер у Ла Скала, Зальцбурзі, Метрополітен-опера, Лондоні, Парижі, Сіднеї, Мадриді, Санкт Петербурзі, Бухаресті, Афінах і Бірмінгемі відомі як незвичайні, по-справжньому новаторські. Його бачення сучасного театру, як учасницького проєкту, було покладене в основу україно-британської колаборації.

Фото: facebook