Загалом, НАНУ виключила зі свого складу академіка і 6 членів-кореспондентів, у тому числі Миколу Азарова, та 13 іноземних членів, що підтримали росію у війни проти України.

Таке рішення прийняли під час загальних зборів НАНУ.

“Підступна російська агресія проти України та українського народу, нечувані злочини російської воєнщини проти мирного населення, звірячі вбивства та катування, руйнування знищення і захоплення об’єктів цивільної інфраструктури, в тому числі наукових, рішуче засуджено світовою науковою спільнотою і всім цивілізованим людством. Водночас науковці російської федерації в значній своїй масі стали на шлях підтримки – як активної, так і мовчазної – цих злочинних дій своєї держави. … Серед тих, хто взяв безпосередню участь у цій ганебній кампанії або щонайменше не зробив спроб засудження російської агресії, виявилися іноземні члени нашої академії, переважно громадяни рф”, – заявив на зборах президент НАНУ Анатолій Загородній.

Він додав, що на шлях співпраці з державою-агресором стали окремі члени НАНУ, які перебувають на тимчасово окупованій території сходу, у Криму або за кордоном. Тому за підсумками таємного голосування позбавлено статусу академіка НАНУ Олександра Ковальова, статусу члена-кореспондента НАНУ – Віктора Варюхіна, Миколу Азарова, Андрія Анциферова, Сергія Коновалова, Геннадія Коротаєва, Олександра Полонського.

Окрім цього, Національна академія наук виключила зі своїх лав іноземних членів Юрія Осипова, Олексія Гвішіані, Юрія Євтушенка, Віктора Садовничого, Олександра Андрєєва, Льва Зеленого, Геннадія Мєсяца, Петра Вітязя, Камо Демірчяна, Олега Нефьодова, Анатолія Григор’єва, Володимира Шумного, Володимира Семенова.

Фото: Фейсбук