В НБУ кажуть, що спостережна рада банку вирішила не виконувати зобов’язання перед Національним банком.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру виведення банку “Січ” з ринку та ввів тимчасову адміністрацію на один місяць з 10 серпня 2022 року по 9 вересня 2022 року. Про це повідомили у прес-службі Фонду.

У Фонді заявили, що призначили уповноваженою особою в тимчасової адміністрації банку начальника управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Степанець Вікторію Сергіївну.

9 серпня НБУ вніс банк “Січ” до категорії неплатоспроможних у зв’язку з несплатою банком у встановлений термін відсотків за кредитами рефінансування НБУ через недостатність коштів.

У липні банк мав сплатити НБУ майже 68 млн грн, маючи ліквідності на 750 млн грн. У наглядовій раді та правлінні банку ухвалили рішення не погашати заборгованість наприкінці липня.

Не отримавши відсотки, регулятор направив банку вимогу погасити весь борг із рефінансування — понад 3 млрд грн. За даними Forbes, 5 серпня банк здійснив повне і дострокове погашення рефінансування НБУ на 3,15 млрд грн. І хоча боргу перед НБУ вже немає, але регулятор не може пробачати порушення умов договору, повідомив виданню співрозмовник з Нацбанку:

«Невиконання зобов’язання перед кредитором дає право визнавати банк неплатоспроможним. Відбувся дефолт. Банк міг продати цінні папери на вторинному ринку, який запрацював на початку серпня, але вимоги договору з НБУ про сплату відсотків не можна було ігнорувати. Це цинізм найвищої межі – вони прийняли рішення спостережної ради не виконувати зобов’язання перед Національним банком».

Тому з банку НБУ стягнув цінні папери, які були заставою за кредитом та через відсутність грошей регулятор оголосив банк банкрутом.

У прес-службі банку “Січ” повідомляли, що ліквідність банку залишається “достатньою” для виконання зобов’язань перед клієнтами та іншими кредиторами.

За даними банку, на 1 серпня активи установи становили 6,548 млрд грн, а загальний обсяг високоліквідних активів склав 847 млн грн.

Банк “Січ” заснували у 2011 році. Акціонери банку – Олег Баланда (55,6% акцій) Валерій Роздорожний (31%), а також Андрій Мельник та Олег Губанов. Водночас, як вважають у НБУ, реально банком управляє Денис Горбуненко, власник кіпрської Raga Establishment Limited, якого пов’язують із бізнесменом Дмитром Фірташем. У Group DF, що належить Фірташу, зв’язок із банком заперечують.

Фото: Фейсбук