Власником банку є генеральний директор ПАТ "Турбоатом" Віктор Суботін, серед акціонерів — авторитетні міжнародні інвестори.

Національний банк України відніс АТ “Мегабанк” до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє прес-служба в соцмережах.

Причина – неприведення банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства, у тому числі нормативно-правових актів НБУ, після віднесення його до категорії проблемних та невиконання банком вимоги НБУ щодо усунення порушень нормативно-правових актів України протягом визначеного строку.

В НБУ вказують, що проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану, а “почалися задовго до початку війни”.

Серед причин Нацбанком названі:

  • порушення нормативно-правових актів НБУ в частині оцінки кредитного ризику;
  • систематичне кредитування пов’язаних осіб;
  • значний обсяг непрофільних активів на балансі;
  • невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року.

Віднесення АТ “МЕГАБАНК” до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким та платоспроможним. Адже частка фінустанови становить 0,46% від чистих активів платоспроможних банків” — наголошують в НБУ.

Також повідомляється, що кожен вкладник “Мегабанку” (фізична особа та ФОП) отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки.

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 травня 2022 року становить 4 418,6 млн грн.

З відкритих джерел відомо, що власником АТ “Мегабанк” є генеральний директор ПАТ “Турбоатом” Віктор Суботін (60,74% статутного капіталу). Крім того, в акціонерах банку — авторитетні міжнародні інвестори: Європейський банк реконструкції та розвитку (11,29%), німецький держбанк KfW (11,29%), IFC (4,53%).

Фото: Фейсбук