Компанії не вписуються в нормативи платоспроможності та достатності капіталу.

Відповідне рішення ухвалив профільний Комітет Національного банку України.

Вказується, що ліцензії зупинені тимчасово. Ці страховики мають ліцензії на обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників авто (“автоцивілка”). На зазначених страховиків припадає близько 8% ринку “автоцивілок”.

Через порушення нормативів цих ліцензій, тимчасово вирішено зупинити ліцензії таких чотирьох компаній:

  • ТДВ “СК “Ю.Ес.Ай.” (ЄДРПОУ 32404600) – м. Київ, пр. Героїв Сталінграду 4, корпус 6а;
  • ПрАТ «СГ «Ю.БІ.АЙ.-КООП» (ЄДРПОУ 31113488) – м. Київ, проспект Перемоги 41А;
  • ТДВ «МІЖНАРОДНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ» (ЄДРПОУ 31236795) – м. Київ, вул. Січових Стрільців, 26А;
  • ПрАТ «СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ (ЄДРПОУ 309300460) – м. Київ, бульвар Дружби Народів, 28 В.

Всі вищезгадані страховики не виконують норматив платоспроможності та достатності капіталу та норматив ризиковості операцій, а сформовані страхові резерви не були розміщені у визначених категоріях прийнятних активів у повному обсязі“, – зазначається у повідомленні. НБУ.

Встановлено, що фактичний запас платоспроможності ПрАТ «СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ» та ТДВ «СК «Ю.ЕС.АЙ» є меншим за розрахунковий нормативний запас платоспроможності.

Щодо ТДВ “МІЖНАРОДНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ” – страховик не дотримується нормативу якості активів.

Вказані страховики не дотримувались обов’язкових фінансових нормативів також у першому півріччі 2020 року. Станом на д19 квітня страховики так і не усунули порушення самостійно.

Тимчасова зупинка їх ліцензій означає, що у компаній не буде збільшення зобов’язань за договорами страхування, в тому числі за “автоцивілкою”. Водновити ліцензії зможуть тоді, коли всі порушення будуть усунені повністю.

За даними Нацбанку, “автоцивілка” – один із найсоціальніших видів страхування в Україні. У 2020 році договори “автоцивілки” були оформлені для понад 8,3 млн автомобілів, власниками яких сплачено понад 6,1 млрд грн страхових премій. На сьогожні на ринку є 49 страховиків, які мають право реалізовувати поліси “автоцивілки”.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на вебсайті Національного банку за посиланням: https://kis.bank.gov.ua.

Фото: Нацбанк, Вікіпедія