Зі слів голови НБУ, відхилення ринкового курсу від офіційного, зафіксованого на початку війни, «малесеньке».

Україна може повернутись до плаваючого курсу. Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю виданню The Asahi Shimbun.

«Хочу повідомити, що зараз ми розглядаємо можливість пом’якшення деяких валютних обмежень. Ми також думаємо, як повернутися до режиму плаваючого обмінного курсу. Такий крок принесе більшу стабільність на валютний ринок», — сказав Шевченко, відповідаючи на питання щодо ситуації на валютному ринку.

Він зазначив, що наразі відхилення ринкового курсу від офіційного, зафіксованого на початку війни, «малесеньке».

Нагадаємо, після початку російського вторгнення Нацбанк зафіксував курс долара на рівні 29,25 грн, що призвело до появи чорного ринку, на якому в перші дні курс сягав 39-40 грн. Згодом регулятор дозволив продаж валюти у відділеннях, які є під загрозою захоплення окупантами.

У квітні Нацбанк дозволив банкам та небанківським фінустановам продавати готівкову валюту на всій території країни за курсом, не вищим за офіційний плюс 10%. В результаті багато банків задекларували можливість продажу валюти за максимально можливим курсом 32,17-32,18 грн/$1 і водночас підняли курс купівлі ближче до курсу продажу. Проте, офіційно вільно купити готівкову валюту — вкрай складно. Після двох стрибків наприкінці квітня та минулого тижня, на чорному ринку курс тепер становить 34,5 грн. за долар.

Фото: Фейсбук