Зокрема, пошкоджені найбільші – заводи Coca-Cola та «Ветропак», які сплачували по 4–5 млн грн податків на місяць.

Про це повідомив Олексій Кулеба в інтерв’ю Forbes.

За його словами, у Київській області 28 підприємств знищено повністю, 42 – частково пошкоджені. Серед них найбільші заводи Coca-Cola та «Ветропак», які сплачували по 4–5 млн грн податків на місяць. Також зруйновано Макарівський хлібозавод, кондитерську фабрику «Деліція».

Він зазначив, що є величезна потреба в людях, адже з Київщини виїхала половина населення, і повертатись поки що зарано. Крім того, від бомбардувань постраждали інфраструктура та комунікації, на відновлення деокуповані регіони вже отримали кошти. Найбільше – 400 млн грн – отримала Київська область, де зруйновано понад 2800 будівель, півтори сотні медичних та освітніх закладів, 37 мостів, тисячі кілометрів доріг. За словами Кулеби, до кінця травня обіцяють відновити електрику, газопостачання та звʼязок. Проте на розмінування територій, наприклад Поліської та Іванківської громад Київщини, підуть роки.

Він наголосив, що звільнені регіони оживають. Зокрема, Яготинський маслозавод, який працював на 20–30% своєї потужності, але завдяки замовленню місцевої влади збільшив показник до 70–80%. Також повертається ритейл та ресторанний бізнес.

Фото: Фейсбук