Триває робота з відновлення мобільного звʼязку, інтернету та цифрового телебачення в населених пунктах, які пережили російську навалу й були звільнені українськими захисниками.

Про це повідомляє Держспецзвʼязку.

Станом на 18:00 15 квітня 2022 року Інженери Vodafone забезпечили відновлення покриття в Любимівці, Заворичах, Неграшах, Дзвінковому Київської області. Також зв’язок з’явився в терміналі «А» Аеропорту Бориспіль, а у столиці запрацювали шість додаткових базових станцій. На Миколаївщині зв’язок повернувся в Парутине, Дмитрівку та Дніпровське.

Після тривалого розмінування міста Бородянка, яке було цілеспрямовано розбомблене окупаційними військами, спільною працею Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспезцв’язку, провайдерів та операторів вдалося відновити волоконно-оптичну лінію зв’язку. Тож тепер ремонтні бригади можуть почати роботи із забезпечення доступом до інтернет-мережі абонентів Датагруп та Київстар.

Однак не завжди відновлювальні роботи проходять гладко. Попередньої ночі в Київській області було зафіксовано погіршення мобільного зв’язку оператора lifecell через проблему з електроживленням. За координацією НЦУ при Держспецзв’язку тривають відновлювальні роботи, частина покриття вже відновлена.

Тривають роботи по всій Україні з резервування засобів, які дають можливість громадянам безперебійно додзвонитися до спецслужб. Фахівцями оператора Lifecell та Vodafone забезпечено переадресації дзвінків на 101 та 112 у Рівненській, Харківській та Дніпропетровській областях та в містах Дніпро і Харків. 

Ремонтні команди Укртелекому продовжують навіть у надзвичайно складних умовах ведення бойових дій відновлювати надання сервісів українцям. За попередню добу забезпечено доступ до інтернету та телефонії у низці населених пунктів Донецької області. Загалом критична інфраструктура та національна мережа Укртелекому працюють, а послуги надаються у всіх областях, крім Луганської.

Київстар запустив нову послугу, яка дає можливість дізнатися, що абонент, якому  надіслали СМС, знову на зв’язку. Для цього в текст будь-якого текстового повідомлення треба додати спецкод *D#. Щойно абонент з’явиться в мережі, надійде сповіщення про це.

Фото: Фейсбук