Експерти зазначили, що минулого тижня якість повітря у столиці трохи покращилася через опади.

У Києві перевірили стан якості повітря з 13 по 19 квітня та виявили перевищення вмісту деяких шкідливих речовин. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського.

Всього на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії було відібрано та проаналізовано 1636 проб повітря.

Зазначається, що у повітрі Києва було відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

  • завислих речовин – у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаській;
  • діоксиду сірки – у 1,0-1,3 раза – майже на усіх постах, де проводились спостереження, крім Гідропарку (в районі мосту метро) та проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
  • діоксиду азоту – у 5,4-6,6 раза – на площі Перемоги, вул. Каунаській, бульварі Лесі Українки, вул. Семена Скляренка, Бессарабській площі; у 4,0-4,9 раза – на проспекті Перемоги (в районі метро Святошин), Деміївській площі; у 2,1-3,0 раза – на вул. Олександра Довженка, вул. Попудренка, вул. Інженера Бородіна, Гідропарку. На проспекті Науки 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), перевищень не зафіксовано;
  • формальдегіду – у 2,0-2,2 раза – на площах Перемоги, Бессарабській, Деміївській, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, Семена Скляренка; у 1,0-1,9 раза – на усіх інших постах спостережень.

Найбільші рівні забруднення діоксидом азоту, формальдегідом, діоксидом сірки відмічались з 13 по 15 квітня. З 16 квітня вміст забруднювальних домішок у повітрі дещо знизився, особливо діоксидом сірки.

Зниженню рівня забруднення сприяв переважно циклонічний характер погоди – випадання опадів в окремі дні, посилення вітру.

За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дві доби характер погоди залишиться таким же, що не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Фото: unsplash