Міський голова Кличко вважає, що винуватця мають покарати найсуворішим чином.

На вимаганні хабаря правоохоронці затримали одного із заступників директора Департаменту транспорту КМДА. Про це міський голова Києва Віталій Кличко написав у своєму Telegram-каналі.

«Дякую за професійну і оперативну роботу правоохоронцям. Сьогодні ДБР спільно з прокуратурою міста затримало на вимаганні хабаря одного із заступників директора Департаменту транспорту. Міська влада і надалі готова співпрацювати з правоохоронними органами задля запобігання та боротьби з корупцією. Ми постійно передаємо матеріали внутрішніх аудитів КМДА і співпрацюємо з правоохоронцями», – додав Кличко.

Він зазначив, що поки хабарником займаються правоохоронні органи і триватиме розслідування, чиновник буде невідкладно відсторонений від виконання обов’язків.

«Прикро, що коли наші захисники б‘ються і гинуть за Україну, є ті, хто в тилу не працює на перемогу, а, як щур, краде у міста і у держави. Це – зрада і послаблення України. І особливо під час воєнного стану покарання за такі злочини має бути найсуворішим», – наголосив Кличко.

В Офісі генпрокурора повідомили деякі деталі затримання заступника директора Департамента транспортної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА). Посадовець нібито вимагав з керівника одного з підприємств,  яке надає послуги з пасажирських перевезень маршрутними таксі, 270 тисяч доларів за сприяння та нестворення перешкод в його роботі. При цьому посередником у домовленостях та передачі коштів виступав директор державного підприємства, яке відноситься до сфери управління Київської облдержадміністрації (КОДА). Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Офісу генпрокурора.

Згідно з повідомленням, за процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури викрито та повідомлено про підозру заступнику директора одного з департаментів КМДА та директору державного підприємства, яке відноситься до сфери управління КОДА за обставинами вимагання та одержання 270 тисяч доларів (ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, посадовці з липня 2021 року вимагали від керівника підприємства, яке надає послуги з пасажирських перевезень маршрутними таксі, кошти за сприяння та нестворення перешкод в його роботі. У разі відмови заступник директора департаменту погрожував нібито створити проблеми в роботі перевізника, а також інших, пов’язаних з ним підприємств.

Директор державного підприємства , яке відноситься до сфери управління КОДА, виступав посередником у домовленостях та передачі коштів.

Зазначається, що у січні та лютому 2022 року правоохоронці задокументували одержання підозрюваними двох траншів неправомірної вигоди на загальну суму 51,2 тисяч доларів.

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну чоловіки призупинили протиправнї дії щодо перевізників, однак вже в липні поновили свої вимоги. Як йдеться у повідомленні, вони вимагали 220 тисяч доларів за грудень-червень 2022 року та за продовження договорів на перевезення пасажирів до кінця року. При цьому договори вже були підписані на момент отримання ними коштів.

Повідомляється, що чоловіків було затримано одразу після одержання ними обумовленої суми. Під час невідкладних обшуків, зокрема, за місцем проживання затриманих та у службових приміщеннях КМДА, вилучено грошові кошти, документи та зброю, походження якої наразі встановлюється.

Фото: Фейсбук