Скульптура Архистратига Михаїла була створена за кошти меценатів, а місто профінансувало встановлення чаші фонтану.

Про це повідомляє прес-служба мера Києва.

У суботу мер Києва Віталій Кличко відкрив символічну композицію – новий фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла у парку «Володимирська гірка».

Разом з мером Києва на церемонії відкриття були присутні представники всіх релігійних конфесій столиці.

За словами Віталія Кличка, дзвін, на якому встановлена скульптура Архангела Михаїла, символізує всю красу, толерантність і розмаїття Києва, його пагорби, храми різних конфесій та визначні місця столиці.

Сьогодні ми відкриваємо не просто фонтан. Це – символічна композиція. Ми вшановуємо київських захисників і охоронців нашого міста. Архангел Михаїл шанований в релігійному епосі янгол. І на близькому сході, і в християнстві», – наголосив Віталій Кличко.

Мер столиці зазначив, що у іудеїв Міхаель – один з чотирьох янголів, що стоять перед престолом Господа і охороняють чотири сторони світу. І його вважають покровителем єврейського народу.

У мусульман Мікал або Міхаіль – теж один з головних янголів. Він – янгол милосердя, пророчих місій і управляє вітрами та хмарами, природними явищами, що посилають на землю дощ та ріст і родючість рослин.

Греки його називають Архистратигом. У Римі ж, за історією, в 590 році, коли бушувала епідемія чуми, Папа Григорій Великий під час ходи з молебною побачив на вершині мавзолея архангела Михаіла. Той вкладав свій меч уножни. Після цього епідемія пішла на спад.

У Константинополі Архістратига Михаїла шанували з ІV століття як покровителя Візантії. І звідти його культ потрапив до Київської держави. Михаїл спочатку вважали покровителем київських князів і заступником воїнів.  А вже з ХІ століття Архангела називають також охоронцем Києва і Київської землі.

На його честь князь Всеволод Ярославич у Видубицькому монастирі звів Михайлівський собор. А князь Святополк заснував Михайлівський Золотоверхий монастир.

Фігура Архангела Михаїла – елемент герба нашого міста. Скульптури Архистратига прикрашали та охороняли Київ і у середньовіччя, і в більш пізні часи. У 1997-98 роках, коли відновлювали і реставрували Михайлівський Золотоверхий собор, ми з братом, разом з іншими меценатами, фінансували створення барельєфа Архангела, що встановили над Михайлівським собором між його куполами. І тоді я мріяв, що скульптура Архангела обов’язково має бути на Володимирській гірці. Біля собору. Мрії втілюються! Сьогодні ми відкриваємо дуже гарну – можна сказати – ювелірну скульптуру Архангела Михаїла, що вінчає новий фонтан!», – наголосив Віталій Кличко.

Мер подякував митцям, які створили фонтан, а також  меценатам, за кошти яких було створено скульптуру Архистратига Михаїла. Місто ж фінансувало встановлення чаші фонтану.

Я дякую всім, хто любить наше місто і його мешканців. Хто прагне, щоб Київ був під охороною вищих сил, а також – під охороною і опікою людей, які щодня працюють заради Києва і киян, їх здоров’я, безпеки і комфорту в столиці! Сьогодні ми відкрили, я б сказав, фонтан – оберіг! Сюди йтимуть кияни і гості нашого міста і фонтан стане ще однією візитівкою Києва! Сьогодні символічний день – 19 вересня – День спомину чуда Архистратига Михаїла. І тепер Архангел звідси оберігатиме, надихатиме і даруватиме віру в наші сили і в наші перемоги!», – підкреслив Віталій Кличко.

Пізніше мер Києва показав на своїй сторінці в Facebook, як виглядає фонтан в вечірній час.

Друзі! Наш Архістратиг Михаїл, скульптуру якого, в композиції з новим фонтаном, ми відкрили на Володимирській гірці, дуже гарно виглядає не тільки вдень, а й увечері. Приходьте, дивіться, фотографуйтеся!», – підписав опубліковане відео мер.

Друзі! Наш Архістратиг Михаїл, скульптуру якого, в композиції з новим фонтаном, ми відкрили на Володимирській гірці, дуже гарно виглядає не тільки вдень, а й увечері. Приходьте, дивіться, фотографуйтеся!:)))

Опубліковано Віталієм Кличком Неділя, 20 вересня 2020 р.

Фото: kiev.klichko.org