У Києві вночі 6 травня зайнялася пожежа в історичний будівлі на вулиці Боричів Тік в подільському райні Києва.

Про це повідомили в ДСНС.

Про пожежу в будівлі на вулиці Боричів Тік повідомили 6 травня, о 00:13. Уже о 01:12 займання двоповерхової споруди ліквідували.

«Унаслідок пожежі зруйнована несуча стіна, покрівля та перекриття між першим та другим поверхом. Жертв та постраждалих немає», – звітують рятувальники.

Депутатка Київради Ксенія Семенова каже, що загалом це вже «четвертий випадок знищення фонової забудови міста за час війни».

Натомість Дмитро Перов додає, що за попередньою інформацією, на місці історичної памʼятки збираються збудувати багатофункціональний комплекс із підземним паркінгом або готель.

Будинок Правікова – деревʼяна споруда, обкладена цеглою, яку звели в 1880 році. Це зразок старої міщанської забудови Подолу.

Як пише «Хмарочос», краєзнавець Антон Короб описує пам’ятку як дерев’яний традиційний міщанський будинок, один з останніх зразків першого етапу забудови Подолу після пожежі 1811 року.

Площа ділянки, на якій розташований будинок, – 0,08 гектара. Власники ділянки – ТОВ «Еф Ай Ем Елітбуд».

Активісти з організації Мапа Реновації зазначили, що це вже третя пожежа за півроку. Пам’ятці терміново потрібен охоронний статус – інакше вплинути на її подальшу долю буде вкрай важко.

Фото: ДСНС