Комісія Київради має вирішити питання продовження оренди земельної ділянки.

Мешканці місцевості Воздвиженка, що в Подільському районі Києва, протестують проти знищення фруктового саду під будівництво нового житлового комплексу. Про це йдеться в матеріалі dsnews.

Дозвіл на будівництво бізнес-центру на перетині вулиць Верхній Вал, Кожум’яцької та Вознесенського узвозу нині намагається отримати ТОВ «Феліксія». Питання продовження договору оренди з компанією сьогодні начебто має розглядати Постійна комісія Київради з питань архітектури, містобудівництва та земельних відносин.

Орган самоорганізації населення «Вуличний комітет Воздвиженка» начебто готовий доглядати за територією саду самостійно та закликає втрутитися міського голову Віталія Кличка.

Kyiv Media

«Віталій Кличко приїжджав до нас на Воздвиженку, особисто брав участь у знесенні будівельного паркану і врятував наш фруктовий сад від забудови. З огляду на його позицію з порятунку зелених насаджень столиці, ми вимагаємо від мера не просто підтримки, а реальних дій із захисту саду (…) Думка громади є однозначною: на Воздвиженці є і має бути фруктовий сад, який ми садили і відновлювали. Тим більше, наш сад — це історичний сад на історичному Подолі», – повдіомила секретар ОСН Світлана Безкоровайна.

Зараз ця територія обнесена парканом, поруч також триває будівництво скандального «Поділ град Вінтажа».

Водночас, за інформацією «Наших Грошей», в будівництві також зацікавлена ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка», яка разом з ТОВ «Феліксія» в минулому році намагалися скасувати ряд містобудівних обмежень з охорони культурної спадщини. Також територія, на якій ведеться будівництво, начебто входить до складу державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

З відкритих джерел відомо, що засновником ТОВ «Феліксія» є кіпрська компанія «Сантаріо Холдінгз Лімітед», а бенефіціаром вказаний Віталій Вайнштейн, колишній помічник нардепа від БПП Олександра Грановського. ПАТ «Фінансово-промислова група «Атіка» видання «Наші Гроші» пов’язує з колишнім очільником ДУС Сергієм Березенком.

Тим часом, Київрада у четвер збирається голосувати за викуп ділянки перед «Пресою України», де планується будівництво висотки.

Фото: dsnews