Рішення діятиме на перріод профіциту електроенергії - до 1 жовтня.

Про це повідомляє Національна комісія з держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Так, на період профіциту електроенергії пропонується встановити мінімальну ціну на внутрішньодобовому ринку (ВДР). Відповідну постанову №766 внесено до порядку денного засідання Комісії 25 червня.

Згідно з документом, учасники ринку на добу наперед (РДН) і внутрішньодобового ринку до 1 жовтня 2021 року в своїх заявках на торги на ВДР повинні вказувати ціни на електроенергію не менш 101% від ціни РДН.

Крім того, раніше Регулятор ухвалив цінові обмеження на “денні” години на рівні 2655,99 грн/МВт∙год, на “нічні” – 1243,71 грн/МВт∙год.

Комісія прийняттям документа підтримує пропозицію Міністерства енергетики та держпідприємства “Оператор ринку” про тимчасове запровадження мінімальної ціни на ВДР з метою врегулювання проблемних питань ціноутворення на даному ринку.

В обґрунтуванні постанови вказано, що на ряді нарад в Міненерго неодноразово піднімалося питання фінансового збалансування учасників ринку з метою накопичення виробниками електроенергії необхідних коштів для проведення ремонтної кампанії та забезпечення запасів вугілля до опалювального сезону.

Нагадаємо, КП “Київтеплоенерго” нещодавно програло в суді НЕК “Укренерго”.  Раніше у “Київтеплоенерго” заявляли, що “Укренерго” виставляє рахунки за послуги з передачі електроенергії магістральними мережами, які фактично не надаються. Проте Верховний суд вирішив, що правильною у цій суперечці є позиція монополіста на ринку електроенергії.