Гарантією того, що споживач може відстояти свої права, є фіскальний чек та фактична адреса торгівельної точки.

Про це повідомили в програмі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

 

У торговій точці на Відрадному, кияни вже неодноразово скаржилися в мережі на якість м’яса. Також були нарікання щодо обважувань та невідповідності продукціїї маркуванню. В магазин завітала знімальна група телеканалу «Київ».

Журналістка поспілкувалася з продавчинею м’ясної ятки. Працівниця магазину запевнила, що товар у них якісний, людей вони не обважують, а скарг ніколи не чули. Однак відповідні документи, необхідні для реалізації м’яса, продавчиня не змогла показати.

Також журналістці вдалося поспілкуватися з жінкою, яка саме купувала продукти в цьому магазині. Пані розповіла, що м’ясо тут не купує, а зазвичай бере ковбаси. На ці товари нарікань жінка не має.

Однак те, що на місці не показали відповідних документів – не хороший знак. Усі дозволи та сертифікати має право побачити будь-хто з покупців, щоб дізнатися про якість товару, який він хоче придбати.

Для того, щоб споживач міг оскаржити якість товару або обслуговування в якомусь магазині – обо’язково потрібно ознайомитися з документацією, на якій вказана адреса фактичного об’єкта господарювання. Також гарнатією того, що покупець зможе відстояти свої права, є фіскальний чек, який мають видавати в магазині.

Відстоювати свої права потрібно завжди. Якщо ви купуєте якусь продукцію – спершу уточніть документи, які підтвердять якість товару. Якщо ж куплене все ж виявиться зіпсованим – ви завжди можете написати скаргу на об’єкт господарювання в Держпродспоживслужбу міста.

Відмітимо, за 2020 рік у Держпродспоживслужбі Києві зафіксували понад 15 звернень про продаж неякісного м’яса. Водночас 40% цих звернень не мали адреси фактичного об’єкта господарювання. Однак споживачі таки можуть та мають відстоювати свої права, навіть якщо придбали неякісний товар у місці «без адреси».

Нагадаємо, нещодавно в іншому м’ясному магазині на Відрадному зафіксували чисельні випадки обважування клієнтів.

Фото: скріншот