Лише на реставраційні роботи всередині костелу знадобиться щонайменше 75 мільйонів. Ще 148 мільйонів гривень виділяє на "зовнійшній" ремонт держава.

Сайт зі збору коштів на відновлення костелу святого Миколая в Києві зібрав уже 9,4 мільйона гривень пожертвувань. Про це свідчить оприлюднена статистика.

Внески на відновлення собору робили як представники бізнесу, підприємці, так і звичайні громадяни. За зібрані кошти планують в першу чергу законсервувати приміщення, щоб потім провести подальші експертизи щодо пошкоджень.

Водночас, як повідомляв засновник мережі Rozetka Владислав Чечоткін, великому бізнесу станом на зараз вдалося зібрати на відновлення костелу 25,8 мільйона гривень.

Сайт публікує реквізити Національного будинку органної та камерної музики, перерахувавши кошти на який можна долучитися до ініціативи:

ЄДРПОУ: 05509524

ІПН: 055095226553

Р/р UA 893003460000026006016844102

Акціонерне товариство «Альфа-Банк» в м.Києві

Призначення платежу: Благодійна допомога на реставраційні роботи

Замовник є неприбутковою організацією за ознакою 0031

Тим часом, парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт начебто хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: ДСНС