Планується, що будівлі повернуть оригінальний блакитний колір, посилять фундамент і встановлять ліфт.

Реставрація столичного будинку Рутковського (вул. Тургенєвська, 19) обійдеться у 4 мільйона доларів, її планують провести у 2021-2023 роках. Про це повідомив засновник компанії «Контакт-Інвест», яка буде виконувати роботи, Євген Чернецький в коментарі «Інтерфакс-Україна».

За його словами, архітектурну концепцію вже погоджено з КМДА, невдовзі на розгляд направлять проект реставрації. Будинок-пам’ятка знаходиться на балансі КП «Спецжитлофонд».

Чернецький розповів, що концепцією реставрації передбачено відновлення та збереження ліпнини, повернення будівлі автентичного кольору (блакитного), збереження об’ємно-просторових параметрів. Також знайдена можливість адаптувати будівлю під стандарти інклюзивності і встановити ліфт; проект реставрації розроблений архітектурним бюро Viharev.

«Ми залишимо всі деталі інтер’єру: гранітну сходи і фрагменти підлоги мозаїки, які збереглися (…) Першим кроком буде посилення фундаментів будівлі-пам’ятника, який, незважаючи на практично ідеальну збереження фасадів, по суті, висить на столітніх дерев’яних балках.», – зазначив він.

Після реставрації будівлі повернуть первісну функцію — прибутковий будинок.

«Апарт-готель — єдиний формат, який не вимагає паркінгу. І він затребуваний ринком і зрозумілий», – пояснив Чернецький, і додав, що після отримання дозволів відреставрувати будівлю на Тургенєвській, 19, і звести будівлю по сусідству на Тургенєвській, 17, можливо до кінця 2021 року. Нагадаємо, що раніше на Тургенєвській, 17 стояв такий же історичний будинок, але його знесли.

Водночас, засновник бюро Viharev Микола Віхарєв зазначає, що фасад будинку Рутковського, на щастя, зберіг майже первісний вигляд, тому відновити ліпнину і решту декоративних елементів вдасться повністю.

«Основний позитивний момент у тому, що фасад будівлі попри те, що багато ліпнини потребує відновлення, усе ж зберіг первісний вигляд. І війна, і радянські часи його не так сильно зруйнували, як на деяких інших будівлях, із якими ми стикалися на Подолі, Хрещатику й в інших районах. На колонах і на ліпнині деякі деталі фасаду втрачені. Але, на щастя, поряд є аналогічні збережені. Це дає нам змогу відновити їх один в один (…) Основну увагу в інтер’єрах приділяємо сходам, оскільки вони збереглися», ­­­­– розповів Віхарєв The Village Україна.

В КМДА запевняють, що реставрацію будинку Рутковського будуть моніторити і закликають інших власників історичних будівель наслідувати цей приклад.

«На початку квітня було укладено охоронний договір, в якому прописано, що реставраційні роботи на Тургенєвській, 19 повинні бути проведені протягом 2021-2023 рр. Звичайно ж, інспектори департаменту будуть моніторити і тримати на контролі всі роботи. Сподіваюся, інші власники історичних будівель будуть наслідувати цей приклад» — повідомив виданню директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Як ми повідомляли, на будинок Рутковського вже укладено охоронний договір.

Фото: The Village, Фейсбук