У Ірпінській міській раді порахували скільки потрібно грошей на відбудову міста після російської окупації.

Про це сказала депутатка Ірпінської ради Віоллета Дворнікова під час пресконференції в медіацентрі Україна Укрінформ на тему: «Відновлення міської інфраструктури після воєнних дій. Світовий досвід та специфіка України».

«Ми порахували, що на відбудову будинків нам потрібно приблизно 850 млн доларів і на інфраструктурні об’єкти – приблизно 150 млн доларів. Тобто ми говоримо про 1 млрд доларів на відновлення життєдіяльності міста», – сказала Дворнікова.

За її словами, місто зруйновано на 75%. На сьогодні міська влада має доступ до 17 535 об’єктів, з них – 875 повністю зруйновані, 2738 частково зруйновані, 8651 поверхнево пошкоджений будинок.

Дворнікова зазначила, що місто вже очищене на 90%, дороги та тротуари на 99%, прибудинкові території на 90%.

На сьогодні до Ірпеня вже повернулися понад 25 тисяч людей, але, за словами депутата, більше 10 тисяч жителів залишилися без житла, в місті не вціліло жодної школи та садочка.

«Нас відвідують дуже багато представників української влади та усього світу. Різноманітні фонди хочуть нам допомогти. У нас залишились без житла понад 10 тисяч людей, не залишилось жодної школи та садочка, які можуть приймати дітей», – зазначила Дворнікова.

Фото: Фейсбук