Раніше скульптура стояла на Щекавицькій площі та біля кінотеатру «Жовтень». Оригінал зберігається в Москві.

У рамках мистецької програми «Виставка на ВДНГ» на центральній алеї тимчасово експонується скульптура «Бруківка — зброя пролетаріату». Про це повідомляє прес-служба ВДНГ.

Це копія скульптури Івана Шадра 1927 року, яку було подаровано Києву в 1982 році та встановлено на Подолі, неподалік кінотеатру «Жовтень», а у 2016-му — демонтовано.

Представники ВДНГ наголошують, що від початку декомунізації територія парку неодноразово розглядалася як місце для створення тематичного музею радянської скульптури, який так і не було створено.

«Поява «Пролетаря» на території ВДНГ — своєрідне нагадування про те, що в умовах ідеологічних зсувів є ризик втратити визначні твори мистецтва й архітектури. Архітектурний комплекс ВДНГ, як і скульптура «Пролетаря», належить до тих пам’яток, що беззаперечно заслуговують на захист і є значущим елементом культурної спадщини. До того ж важливою частиною процесу декомунізації є збереження складної частини історії України радянських часів, як нагадування майбутнім поколінням про те, що ніколи не має повторитися» — наголосили організатори.

ВДНГ подякувало Департаменту культури КМДА за сприяння в отриманні дозволу на тимчасове експонування скульптури.

Головною локацією проекту «Виставка на ВДНГ» є центральна алея, де можна побачити 20 артпостерів молодих українських художників.

«Виставка» працюватиме до 31 жовтня, вхід на неї вільний.

Скульптура «Бруківка — зброя пролетаріату» — міська (паркова) скульптура, присвячена збройному повстанню краснопрєсненських робітників у грудні 1905 року в ході революції у Російській імперії 1905—07 років. Встановлена на площі Краснопрєсненська застава у Москві, гіпсова версія скульптури зберігається в Третяковській галереї.

А вчора на ВДНГ відкрили «Київського кита».

Фото: Фейсбук