Делегати зустрінуться з президентом України, а також поспілкуються з журналістами.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Києві зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Про це очільник зовнішньополітичного відомства повідомив у своєму Twitter.

«Радий вітати двопартійну делегацію Конгресу США на чолі з сенатором Робом Портманом і сенаторами Крісом Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річардом Блюменталем, Роджером Вікером. Цей вчасний візит зміцнює стратегічне партнерство Україна-США, сприяє стримуванню подальшої агресії РФ», — повідомив міністр.

Сенатори Роб Портман (республіканець, штат Огайо), Кріс Мерфі (демократ, Коннектикут), Джин Шахін (демократка, Нью-Гемпшир), Емі Клобучар (демократка, Міннесота), Кевін Крамер (республіканець, Північна Дакота), Річард Блюменталь (демократ, Коннектикут) і Роджер Вікер (республіканець, Міссісіпі) прибули до України в понеділок, 17 січня.

Ввечері у них запланована зустріч з президентом Зеленським, після чого посадовці поспілкуються з журналістами.

У межах візиту сенатори також зустрінуться з міністром внутрішніх справ Монастирським та міністром оборони Резніковим, щоб підтвердити двопартійну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України супроти російської агресії та висловити підтримку її демократичним реформам.

Сенатори також зустрінуться з міністром енергетики Германом Галущенком та іншими представниками енергетичного сектору для обговорення енергетичної безпеки України.

Також 17 січня до Києва прибула міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона має провести зустрічі з президентом Володимиром Зеленським і головою МЗС Дмитром Кулебою перед поїздкою до Москви.

У посольстві Німеччини повідомили, що Бербок вже зустрілася з представниками місії ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, минулого тижня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні» розбіжності щодо більшості питань.

Водночас, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року.

Фото: Фейсбук