Зокрема, мова йде про «Багатовіковий дуб Павлівського скверу», «Багатовіковий дуб Малишева» та «Багатовікова липа Венгринівського».

Відповідне рішення підтримали 74 депутати.

У Київраді зазначили, що необхідно створити сприятливі умови для збереження унікальних природних об’єктів — цінних рослин та забезпечити дотримання природоохоронного режиму.

Багатовікові дерева зростають у межах скверу на розі вулиць В. Винниченка та Павлівської, який перебуває на балансі та обслуговуванні комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Шевченківського району міста Києва. Саме тому необхідно заборонити тут будь-яку  діяльність, яка загрожує збереженню або призводить до зміни первісного стану рослин.

«Багатовікові дерева дуба черешчатого віком близько 200 років та 230 років, а також липи віком близько 200 років потребують оформлення природоохоронного режиму. Ми маємо зберігати знакові зелені насадження на території міста, адже це також є частиною ефективної екологічної стратегії. Необхідно захистити історичні дерева від знищення. Малишев й Венгринівський, на честь яких названо дерева, – кияни, активісти, які боролися за збереження Павлівського скверу. На жаль, вони вже не побачать, що їх праця не була марною, але пам‘ять про них тепер берегтимуть дерева», – зауважили у Київраді.

Та додали, що комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Шевченківського району міста Києва буде забезпечувати охорону зазначених об’єктів.

Фото: Фейсбук