Вуличні пси не просто гавкають на перехожих, а й кусають їх.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

До телеканалу «Київ» із проханням допомогти звернулися студенти університету ім. Карпенка-Карого. Молодь скаржиться, що поруч із навчальним корпусом на вул. Коновальця, 18 живе зграя неконтрольованих собак, які часто нападають на звичайних перехожих.

Випускницю Мар’яну Федчук покусали цього року на території університету двічі. Після першого випадку дівчина не звернулася до ректорів, лише зробила щеплення, проте за тиждень, коли ситуація повторилася і на Мар’яну знову напали, студентка не стала мовчати.

«Одного разу, йдучи до іншого корпусу на території, я помітила собак, які почали за мною бігти. Я почала бігти від них і в якийсь момент мене вкусила собака за ногу», – розповіла Мар’яна.

Дівчина після другого нападу псів звернулася до керівництва й розповіла про ці ситуації. Натомість із неї почали глузувати.

До слова, такі ситуації непоодинокі. Катерина Козак, ще одна студентка, також постраждала від нападу собак.

«Дуже багато разів таке траплялося. Взагалі ми кожного року маємо щонайменше дві ситуації, коли собака саме кусає людину. А ще більше – коли просто нападають, гавкають, але студенти встигають піти геть», – зазначила Катерина.

Кожен 10-й – покусаний. Кожен 5-й – наляканий. Щонайменше кожен 2-й – свідок нападу тварин.

«Ми побачили, як у 5-10 метрах від нас на території університету на чоловіка накинулося 3 собаки. Йому прокусили ногу. Він зміг від них відбитися, попри те, що вони були дуже агресивні. Чоловік підійшов до нас із закривавленою ногою й ми йому надали першу медичну допомогу», – розповіла Катерина Негель, яка стала очевидцем агресії собак.

За словами директорки, ці собаки живуть тут не один рік. Спочатку намагалися щось із ними зробити. Однак керівництво вважає це небюджетним використанням коштів.

«Це було б, як-то кажуть, небюджетне використання коштів. Ми не могли зробити їм щеплень. Були ті люди, які їх годували. Вони за власний кошт зробили тваринам щеплення й стерилізацію. Тому ті 5 собак, які були “основними” на території нашого вишу – усі були оброблені», – пояснила Галина Миленька, директорка КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого.

Оскільки коштів не було, вивозити тварин було шкода, а волонтери ще й носили їжу – собаки продовжили хазяйнувати на території навчального корпусу.

«Потім цим питанням почало опікуватися студентське самоврядування. Писали листи в певні організації, які мали допомогти у вирішенні цього питання, але (безрезультатно – ред.)», – підкреслила Галина Миленька.

Сергій Клочко, зоопсихолог, пояснив, що саме підгодовування стало причиною агресії тварин.

«Це територіальна агресі. Усі собаки охороняють власну територію. Це не означає, що вони погані чи не обучені. Просто собака охороняю свою територію – там, де вона живе, де її годують. Коли починається годування, тоді вони починають активно охороняти територію від усіх», – наголосив Сергій Клочко.

Проте ті, хто годують собак, не несуть відповідальність за їхнє виховання. Тому для того, щоб подібні випадки не траплялися, тварин мають вивезти з території навчального закладу.

«Собака має бути під контролем людини. Якщо ж безпритульні тварини, їх потрібно відловлювати до притулків. Але тільки в приватні. Бюджет зобов’язаний забезпечити відловлення цих тварин, адже люди мають бути в безпеці», – зазначив зоопсихолог.

До слова, щоб не стати жертвою нападу тварин – ніколи не тікайте, не кричіть та не проявляйте агресію. Зоопсихолог радить стати впівоберта, знайти прикриття та заховати спину, аби собаки не напали ззаду. Ще краще – обійти місце проживання тварини стороною.

Аби посприяти вивезенню собак із території навчального закладу, телеканал «Київ» звернулися до керівництва «Київської міської лікарні ветеринарної медицини», а також до кількох приватних притулків. Наразі від організацій чекають відповіді.

Фото: фейсбук