Колія простяглася від станції Вільча до станції Янів.

Про це повідомили в прес-службі НАЕК «Енергоатом».

У компанії зазначили, що на Київщині, від станції Вільча до станції Янів, збудували залізничну колію протяжністю 43 км.

Цікаво, що прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга – зі станції Янів. 9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

До слова, цю колію Кабмін передав НАЕК у лютому 2021 року. Вже за 5 місяців після цього тут завершили будівництво.

«Після передачі Енергоатом оперативно провів переговори з АТ «Укрзалізниця», яка виступила виконавцем робіт із прокладання полотна залізничної колії, уклав відповідний контракт та профінансував роботи. Наразі завершуються роботи зі збору та вивозу залишків рослин і чагарників, від яких розчищали колію. Будівельники наводять остаточний лоск», – повідомив генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Микола Божко.

За словами пана Миколи, до 20 липня відбудеться прогонка першого пробного спецпотягу на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом.

Петро Котін, т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом», зазначив, що протягом трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплекску ЦСВЯП. Та вже у найближчий час туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької й Южно-Української, – що зберігатиметься там протягом наступних ста років.

«Ми вдячні нашим партнерам з АТ «Укрзалізниця» за оперативну допомогу у завершенні реконструкції надважливої для роботи ЦСВЯП залізничної колії «Вільча-Янів». Впевнений, що до Дня Незалежності нам вдасться завершити проходження всіх дозвільних процедур у Державній інспекції ядерного регулювання та доправити у Сховище перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом», – наголосив Петро Котін.

Фото: НАЕК