Рішення про вирубку дерев на цьому місці ухвалили ще в 2013 році.

Про це повідомляє програма “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Вирубка дерев тривала протягом 13 та 14 квітня. Це досить серйозно обурило мешканців району, оскільки дерева були молоді і повністю здорові. Мешканці Голосіївського району вирішили виправити таке зухвальство та 18 числа зібралися і самостійно висадили 40 нових дерев.

Очевидці вирубки дерев кажуть, що людей, які рубали клени та липи, начебто були якісь документи.

Коли я вийшла – частина дерев уже була спилена. Працівники, які приїхали це робити, показали мені документи з підписами. Наступного дня була вирубвана решта дерев, яеі розташовані ближче до нашого дому“, – розказала знімальній групі телеканалу мешканка району Надія Бабич.

Вона додала, що людей про вирубку ніхто не питав – не було ні громадських слухань, ні попереджень. А тому місцеві мешканці вирішили самостійно висадити дерева на місці зрубаних.

Як з’ясував телеканал “Київ”, дерева на цьому місці були вирубані законно – згідно із розпорядженням КМДА про відновлення та розширення Кільцевої дороги.

Роботи, які стосувалися видалення дерев, вони відбувалися в раммках реалізації розпорядження КМДА 2013 року про розширення Кільцевої дороги. Було розроблено генеральний план, було видано відповідне розпорядження Київського міської державної адміністрації. Це дійсно роботи які пов’язані з розширення в цій частині дороги, тому згідно акту і згідно даного розпорядження виконувалися відповідні роботи“, – пояснив гендиректор “Київзеленбуду” Олексій Король.

Також комунальники пояснюють, що є відповідний сеханізм, який передбачає висадження у Києві нових дерев замість тих, які були зрубані для впровадження інфтраструктурних проектів.

Є випадки, коли розвиток міста і будівництво об’єктів інфраструктури вимагає підготовки території, в тому числі знесення зелених насаджень. В кожному такому випадку дуже важливо, щоб спеціальні служби правильно оцінили всю ситуацію, адже діє механізм, діє принцип, коли ті хто зносить дерева, повинен компенсувати цей збиток зеленому господарству міста“, – підкреслив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Нагадаємо, у Києві почали обстежувати стан дерев за допомогою спеціального томографа “Арботома”. Це імпульсивний томограф, який дозволяє безпечно дослідити стан стовбура дерева.

Фото: Фейсбук