Презентація композиції відбудеться в рамках нового арт-проекту «Без обмежень».

Про це повідомили у КМДА.

Інсталяцію перед Національною оперою України 21 жовтня о 16:00 представлять Михайло Деяк, Олег Дзюбяк та Mandarin Maison за підтримки Київської міської державної адміністрації.

За словами автора композиції Михайло Деяка, у проєкті «Непередбачувані обставини» він досліджує, як кожна людина може переосмислити те, що відбувається навколо. “Площа перед оперним театром ніби оточена з усіх сторін різними епохами, це місце музики і пластики, місце минулого і сьогодення. Мій проект досліджує цей тонкий взаємозв’язок і робить спробу переосмислити простір навколо. Великі деконструктивні об’єкти розташовуються на всій площі і таким чином вони формують новий простір навколо себе. Це така спроба спровокувати глядача заново переосмислити той простір, у якому він перебуває, і поглянути на те, що відбувається, під іншим кутом зору”, – додав автор.

Абстрактні конструкції композиції мають змусити глядача поміркувати над деякими питаннями, і в той же час шукати відповіді на них.

За інформацією організаторів, театральна площа для старту проекту була обрана не випадково. Сучасна форма абстрактної скульптурної інсталяції Михайла Деяка має провокаційно-еклектичний вигляд на тлі будівлі Національної опери України (будівля театру у вересні цього року відзначила своє 120-річчя), що привертає увагу як до арт-об’єкту, так і до архітектурного шедевру початку ХХ століття архітектора Віктора Шретера. Проте місце для інсталяцію згодом можуть змінити залежно від побажань киян. Для цього на табличці біля арт-об’єкту присутній QR-код, за допомогою якого кожен зможе відповісти на питання анкети. Результати опитування будуть оприлюднені після закінчення експозиції.

«Виставкові майданчики проєкту не мають ні постійної адреси, ні будь-яких обмежень ні в просторі, ні в часі…. Сьогодні це Театральна площа в Києві, а за тиждень чи місяць той самий арт-об’єкт (або інший) можна буде спостерігати зовсім в іншому місті або навіть країні», – прокоментував ініціатор проєкту Олег Дзюбяк. Презентація нової скульптурної композиції відбудеться в рамках нового арт-проекту «Без обмежень», який створено для того, щоб якомога більше людей мали змогу доторкнутись до сучасного мистецтва наживо.

Адреса: Театральна площа, вул. Володимирська, 50

Композиція триватиме до 1 грудня. 

Нагадаємо, що у Києві до 30 жовтня триває Українська Бієнале Цифрового та Медіа мистецтва. Вхід безкоштовний.

Фото: КМДА