Усього центр у Святошинському районі розрахований на 80 осіб.

Відповідне рішення про створення центру підтримали 4 листопада 94 депутати Київської міської ради. Про це повідомили у КМДА.

Рішення передбачає виділення коштів, необхідних для функціонування центру, а також затвердження Положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Святошинського району.

«Створення центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю у Святошинському районі – це ще один крок із реалізації соціальної політики міста Києва у доступності реабілітаційних послуг всім, хто їх потребує. Наша мета – щоб дитина чи дорослий з інвалідністю міг отримати всі необхідні послуги за місцем проживання. Для цього місто створює реабілітаційні заклади в кожному районі столиці», – зазначив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.

Він нагадав, що нещодавно подібний заклад запрацював у Дарницькому районі, зараз тривають ремонтні роботи приміщення центру у Деснянському районі. І поступово подібні установи повністю покриють потребу у комплексній реабілітації.

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Святошинського району буде забезпечувати тимчасове або стаціонарне перебування осіб з інвалідністю та надання їм комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на всебічний розвиток повнолітніх осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю чи з ризиком її отримати.

Усього центр розрахований на 80 осіб. З урахуванням напряму його діяльності у центрі працюватимуть відділення:

  • ранньої реабілітації (абілітації);
  • психолого-педагогічної реабілітації;
  • фізичної реабілітації та медичного спостереження;
  • трудової реабілітації/працетерапії;
  • служба соціального патронату.

Центр працюватиме у тісному контакті із навчальними закладами та органами охорони здоров’я. Для кожної особи з інвалідністю центр надаватиме послуги реабілітації відповідно до індивідуальних програм, розроблених з урахуванням рівня їх розвитку, інтересів та можливостей.

Результат комплексної реабілітації у центрі – це розвиток знань, умінь та навичок осіб з інвалідністю, досягнення і збереження їх максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей, максимальна реалізація особистого потенціалу та поступова інтеграція у суспільство.

Фото: кмда