Видалення омели – це обов’язковий захід. Адже дерево з омелою слабне і з часом гине.

Про це повідомляють зеленбудівці Святошинського району на своїй Facebook-сторінці.

Видалення омели, санітарна та формувальна обрізка дерев, видалення аварійних та сухостійних дерев – важливі заходи по догляду за зеленими насадженнями.

На цьому тижні такі роботи проводилися на просп. Леся Курбаса, у лугопарку вздовж вул. Сім’ї Сосніних, та у парку «Совки». Санітарна обрізка проводиться протягом всього року, оскільки під час неї видаляються сухі, пошкоджені, хворі гілки. Формувальна обрізка, як правило, проводиться ранньою весною переважно у вуличних посадках і має на меті надати дереву правильну форму.

«Видалення аварійних та сухостійних дерев – це, перш за все, безпека людей. Такі дерева можуть впасти навіть при найменшому вітрі», – зазначили в КП.

Якщо гниль всередині дерева не завжди можна побачити, то сухостійне дерево можна відрізнити з-поміж здорових: воно має всохлу крону, ознаки поселення стовбурових шкідників, сухі скелетні гілки, опадання кори.

Остаточне рішення щодо видалення дерева ухвалює постійно діюча комісія з обстеження зелених насаджень Києва. Проте першочергово на стан дерев звертають увагу наші фахівці під час обстеження зелених насаджень

До слова, на Русанівці комунальники зрізали аварійне дерево. Воно мало цілком здоровий вигляд і лише завдяки фахівцям вдалося уникнути біди, яка могла б трапитися під час сильного вітру.

Фото: Фейсбук