Все через домовленість між урядом та найбільшими мережами АЗС.

Деякі мережі АЗС в Україні та Києві зокрема знижують ціни на паливо після підписання меморандуму між Кабінетом міністрів та Нафтогазовою асоціацією України. Все тому, що уряд вирішив боротися з нелегалами — про це у коментарі програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Ціни відкоригували такі мережі, як WOG, OKKO, UPG та KLo: подекуди найпопулярніша марка пального, А-92, здешевшала аж на 1,5 гривні. За словами Землянського, у меморандмі було передбачено, що великі мережі АЗС знижують ціни на пальне, а уряд у відповідь починає активну боротьбу з нелегальними заправками.

«Йшлося про збереження статусу-кво. Великі мережі продовжують працювати в тому режимі, що і раніше, знижуючи маржинальний дохід і ціни на АЗС. А уряд пообіцяв боротися з бодяжниками, контрафактниками, нелегальним сегментом ринку, який сягає 25%, щоб створити сприятливі умови для бізнесу, який платить податки в бюджет» — розповів експерт.

Землянський наголосив, що разом з цінами на стелах АЗС аналогічно зменшилися розміри знижок для регулярних клієнтів цих заправок; тому великі мережі навряд чи багато втратять від таких «знижок».

«Якщо раніше знижки сягали 4-5 гривень, то зараз вони знизилися до 2,5-3 гривень» — каже експерт.

За словами експерта, «за чутками» маржа на більшості столичних АЗС складає 7-8 гривень за літр, хоча самі оператори це заперечують. А в подальшому рівень цін на пальне в Україні буде залежати від ситуації на європейських ринках, каже експерт. Також він додає, що в меморандумі передбачено можливість зростання цін на бензин та дизпаливо на 1-1,5 гривень у найближчі місяць-два.

Тим часом АМКУ готується розслідувати підвищення цін на таксі у Києві після посилення локдауну.

Фото: піксабей