Виставка «Зона відчуження» приурочена до 80‑річчя трагедії Бабиного Яру.

Мер Києва Віталій Кличко відвідав відкриття виставки «Зона відчуження», що присвячена пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

Повідомляє КМДА.

Виставка розміщена на станції метро «Дорогожичі».

Її авторами стали Джонатан Літтел – відомий американо-французький письменник, володар Гонкурівської премії за книгу «Благоволительки» та Антуан Дагата – французький фотограф, режисер, член агентства Magnum Photos, лауреат Niépce Prize.

«Бабин Яр – це страшний символ Голокосту, нелюдської жорстокості та ненависті. Про ці болючі і страшні сторінки історії треба згадувати не тільки напередодні трагічної дати, а пам’ятати кожного дня. Не замовчувати, як це робилося в радянські часи. Не заговорювати і не відводити погляд. Саме тому подібні виставки привертають увагу, нагадують усім, що тут сталося 80 років тому. І ми повинні пам’ятати і вшановувати пам’ять майже 100 тисяч невинних жертв, що загинули в Бабиному Яру. Тут знищили представників багатьох національностей. Серед них було багато дітей, жінок та літніх людей. Бабин Яр став одним із символів жахливого злочину нацистів проти людства», – наголосив Віталій Кличко.

На виставці представили 84 фотографії та 42 текстові панелі. Концепція розроблена таким чином, щоб надати сенс і значення місцевості Бабиного Яру відвідувачам, які приїжджають у цей район на метро. Приурочена виставка до 80‑річчя трагедії Бабиного Яру.

Виставка триватиме з 27 вересня до 10 жовтня.

Нагадаємо, у Києві встановлять перший «камінь спотикання» на честь врятованої від розстрілу в Бабиному Яру 4-річної дівчинки.

Фото: КМДА