Такий паркан з’явився в парку Захисників України на вул. Вінницькій у Солом’янському районі.

У Києві втілюють ідею висадження живих огорож замість металевих парканів для захисту територій та очищення повітря.

Про це повідомляє  «Київзеленбуд».

Як зазначається, саме таке рішення втілили для огородження парку Захисників України на вул. Вінницькій у Солом’янському районі.

По периметру парку росте живопліт із граба загальною довжиною майже 1000 м п. Загалом протягом 2016-2019 років тут було висаджено більше 2400 грабів.

Зелена огорожа є красивим оформленням для оновленого парку, капремонт якого завершився у 2019 році.

До слова, граб – тіньовитривале невибагливе дерево, добре кущиться і легко переносить стрижку. При правильному формуванню граби створюють суцільний зелений екран висотою від трьох метрів.

Жива огорожа захищає територію під вітру, є природним фільтром від пилу, поглинає шум, очищує повітря.

Як зазначається, за дослідженням Королівського садівничого товариства, живопліт вздовж дороги знижує забруднення повітря на 20% у порівнянні з іншими деревами і кущами.

Дослідження щодо користі висадження живоплотів проводилися неодноразово. Так, кілька років тому в науковому журналі Atmospheric Environment було опубліковане дослідження завідувача кафедри якості повітря та здоров’я Університету Суррея, професора Прашанта Кумара.

Результати засвідчили, що у містах зі щільною забудовою невисокі щільні чагарники краще очищують повітря, ніж високі дерева.

Як зазначив автор дослідження, живі огорожі корисні тим, що очищують повітря «на рівні вихлопної труби». Разом з тим, науковці закликають висаджувати у містах і побільше дерев.

Нагадаємо, на проспекті Любомира Гузара знову висадили каштани, які «оборонятимуть» від самовільного проїзду.

Фото: facebook