Люди продовжують протестувати проти будівництва.

У понеділок, 25 жовтня, на Микільській Слобідці в Києві на місці незаконного будівництва активісти намагалися проломити загорожу. Відео інциденту оприлюднив Telegram-канал «Київ оперативний».

«Знову неспокійно на незаконному будівництві, що досі триває на Микільсько-Слобідській (Дніпровський район). Раніше тут був вже не один десяток конфліктів», – йдеться в підписі до відео.

Раніше у понеділок, 25 жовтня, на Микільській Слобідці в Києві поліція відтіснила працівників муніципальної охорони та представників громади, аби створити коридор для проїзду будівельної техніки на майданчик будівництва, проти якого виступає громада. У зв’язку з цим мер Києва Віталій Кличко звернувся до керівництва поліції Києва щодо дій правоохоронців.

Кличко підкреслив, що міська влада вимагає від правоохоронців припинити зухвалі дії забудовника по відношенню до громади столиці. Притягнути до відповідальності винних в провокуванні ескалації та в бездіяльності щодо захисту громадян, а також зупинити здійснення будівельних робіт на Микільській Слобідці.

Нагадаємо, Київська міська рада підтримала рішення щодо виділення земельних ділянок загальною площею 5,3 га для створення парку відпочинку «Микільська Слобідка». Йдеться про територію вздовж Русанівської протоки річки Дніпро від проспекту Броварського до вулиці 2-ої Садової та вулиці Микільсько-Слобідської, 7-9. Це рішення мало забезпечити використання земельних ділянок для облаштування озеленених територій загального користування, а також сприяти зняттю соціальної напруги щодо забудови цієї земельної ділянки та підвищенню рівня благоустрою та озеленення території у Дніпровському районі.

Будівництво ведуть ТОВ «Нова Слобідка» та ТОВ «ЛВ-Холдинг». За даними з відкритих джерел, ТОВ «Нова Слобідка» зареєстровано у 2010 році, власниками підприємства зазначені Юлія Лабенська й Олександр Стельмащук; ТОВ «ЛВ-Холдинг» зареєстровано у 2004 році, його власниками є Олександр Пугач (98%) і Андрій Поминальний.

Реальними замовниками будівництва називають столичних девелоперів Вадима Столара та Олександра Насіковького.

Київський міський голова Кличко заявляв про переговори щодо викупу у забудовника ділянки.

Фото: скрін