Об'єкт перевіряли фахівці кількох служб — і все одно виписали акт готовності.

Столиця готується до опалювального сезону. Майже всі райони Києва вже готові, але є й проблемні об’єкти, зокрема — у Солом’янському районі. На одному з них побувала знімальна група програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ». 

Протікає бойлер, оголені дроти, пилюка та бруд. Теплопункт на Смоленській 5/1 у Солом’янському районі — в жалюгідному стані. Жителі будинку на стан тепломереж скаржаться регулярно — відомо щонайменше про 9 звернень.

«Востаннє зверталися тижні 2 тому, звонили по телефону. В бойлерній у нас парилка, окріп ллється, прорвані труби. Реакція була, хоч і не миттєва — приїздили, ремонтували. Але головну причину цього не ліквідували, і в під’їзді у нас постійно сауна» — кажуть мешканці.

Вчора цей об’єкт перевірило Управління інспекції самоврядного контролю КМДА.

«Тепловий пункт в розгромленому стані… Він не утримується ані керуючою компанією, яка відповідальна за приміщення, ані тепловиками, які відповідальні за обладнання, теж саме стосується електрощитової. Немає належного контролю, але на папері цей будинок готовий до зими» — заявив заступник Віталія Кличка Петро Пантелеєв, який також відвідав теплопункт.

Пізніше у своєму Fаcebook чиновник написав, що комунальників, які ігноруватимуть звернення громадян, будуть звільняти. Хоча й визнав, що багато будинків у Києві вимагають ремонту мереж.

⚙️ Наразі в Києві 98% будівель підготовлені до пуску тепла, однак в окремих випадках до якості роботи комунальних служб…

Опубліковано Київська міська державна адміністрація – КМДА Четвер, 8 жовтня 2020 р.

«Але це ніяк не знімає з комунальних служб відповідальності за санітарний стан чи справність необхідного обладнання. Для цього треба регулярно спускатися в підвали або підніматися на дах, обстежувати трубопроводи тощо. Тут капіталовкладень не треба», – написав Пантелеєв.

В Управлінні самоврядного контролю КМДА кажуть, що перевірили теплопункти та електрощитові в 400-ах будинках Києва. І 20 з них в такому ж жалюгідному стані, як на Смоленській. Головна проблема у тому, що саме цей будинок вже було перевірено багатьма фахівцями — і Київтеплоенерго, і керуючими компаніями. І в результаті вони склали акт готовності, хоча насправді тут є безліч порушень, за якими буде проведене службове розслідування, яке обіцяють завершити протягом тижня. А потім на відповідальних осіб чекає дисциплінарне стягнення.

Раніше ми повідомляли про те, що на Святошино у Києві залило висотку: спершу гарячою, а потім холодною водою.

Фото: скріншоти