Саміт відбудеться в Києві у вівторок, 12 жовтня.

Про це повідомили в агентстві Інтерфакс-Україна з посиланням на підтвердження від високопосадовця з ЄС.

“На саміті буде підписано три угоди. Перша – угода про спільний авіаційний простір, яка, простими словами, поліпшить зв’язок між двома сторонами і створить умови для нових комерційних можливостей для авіаліній України та країн-членів ЄС”, – проінформував чиновник на брифінгу.

За його словами, угода відкриє Україну для деяких лоукостерів. Завдяки чому збільшиться кількість пасажирів та покращиться економіка у сфері туризму. На саміті підпишуть ще дві угоди: про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe та з програмою Creative Europe.

У Мінінфраструктури зазначили, що до завершення всіх необхідних процедур застосування угоди може відбуватися на тимчасовій основі. Президент України наголосив на тому, що підписання цього документа стане ще одним кроком до входження України в єдиний європейський простір.

Нагадаємо, процес об’єднання українського авіаційного простору з ЄС розпочали ще у 1999 році. 12 грудня 2006 року Рада ЄС уповноважила ЄК розпочати переговори з Україною. У жовтні 2013 року сторони погодили текст угоди про спільний авіаційний простір, однак через зовнішньополітичні умови її підписання було відкладено. 28 червня 2021 року Рада ЄС знову дала згоду на підписання угоди з Україною, а також ще з трьома країнами – Вірменією, Тунісом і Катаром.

Фото: pixabay