Землезахисники вимагають надання будівлі статусу пам'ятки.

Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на садибу Маліна – останню дерев’яну садибу на вулиці Тургенєвскій, збудовану в 19-му столітті, повідомляє активіст Дмитро Перов.

Шевченківський районний суд заборонив проводити реконструкцію будівлі.

«Як бачите, громадське суспільство в дії», – пише Перов.

Напередодні місцеві активісти зібрали понад 300 підписів для надання будинку повноцінного охоронного статусу пам’ятки.

Про те, що на Тургенєвській, 22 відновлюють роботи, ми писали в середині червня.

При цьому, ні дозволи, ні містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться садиба Маліна, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні 2021-го, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі і втекли, щойно побачили знімальну групу телеканалу «Київ». В КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови і обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту.

Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Фото: Фейсбук