Дворічна дівчинка Вікторія нині продовжує своє лікування у відділенні трансплантації.

У Святвечір в столичній клініці Охматдит провели першу в Україні неродинну трансплантацію кісткового мозку в 2022 році. Про це повідомляє прес-служба установи.

Дворічна Вікторія стала 19-тою пацієнткою Охматдиту та 21 в Україні, якій провели неродинну трансплантацію кісткового мозку. Перша трансплантація цьогоріч припала на Різдво, зазначають в клініці.

«За здоров’я малечі спочатку боролися тернопільські лікарі, далі дівчинка потрапила до Охматдиту. Одразу дівчинка проходила лікування у відділенні онкогематологіі, яким керує Кубаля Наталія Олександрівна. Далі здоров’ям Вікторії займалась команда відділення трансплантації кісткового мозку, під керівництвом завідувача Олександра Володимировича Лисиці. Медики робили все можливе для порятунки маленької пацієнтки: підбирали схеми хіміотерапії, розробляли стратегію лікування, готували організм дитини до трансплантації» — повідомляють медики.

Український реєстр донорів кісткового мозку проводив роботу з пошуку донора для Вікторії. Через відсутність ремісії, дату трансплантації довелося переносити. Донора для дівчинки знайшли в Польщі.

«Він підійшов їй по всім показникам. Загалом рятівні стовбурові клітини від неродинних донорів в Україні вже отримав 21 пацієнт, 19 з яких в Охматдиті. Це дало шанс на життя пацієнтам з такими діагнозами, як: лейкоз, апластична анемія та іншими» — вказано в повідомленні.

Зараз дівчинка продовжує своє лікування у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту.

Нещодавно благодійники передали до Охматдиту нове обладнання.

Фото: Unsplash