За ці гроші побудують нову злітну смугу.

Кабінет міністрів України підтримав залучення 270 млн євро від Європейського інвестиційного банку на реконструкцію льотної зони №2 аеропорту «Бориспіль». Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Урядом було підтримане відповідне розпорядження президента та розпорядження Кабміну про доцільність 270 млн євро позики від ЄІБ для реалізації цього проєкту. За словами міністра, цей аеропорт на сьогодні забезпечує близько 60% всіх авіаційних пасажирських перевезень.

Він є єдиним міжнародним хабом в країні, і для укріплення своїх позицій має забезпечувати постійний розвиток інфраструктури та наростання обсягів перевезень. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів з ЄІБ та реалізації проєкту розвитку аеропорту «Бориспіль» ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 млн у 2040 році”, – наголосив керівник міністерства.

Проект реконструкції льотної зони №2 включає в себе будівництво:

  • нової злітно-посадкової смуги з облаштуванням її радіо та світлотехнічним обладнанням;
  • системи руліжних доріжок;
  • аварійно-рятувальної станції;
  • очисних споруд;
  • трансформаторних підстанцій та станцій для зберігання спеціальних рідин;
  • майданчика для захисту повітряних суден від обмерзання;
  • майданчика для гонки двигунів повітряних суден та інших об’єктів інженерної інфраструктури.

У Мінінфраструктури ззаначили, що існуюча злітно-посадкова смуга була введена в експлуатацію ще у 1971 році. Вона вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічне використання зі значними навантаженнями відновленню не підлягає.

Сучасні великогабаритні літаки потребують зовсім нового підходу до аеродромних споруд та служб аеропорту, тому реконструкція льотної зони №2 здійснюватиметься з обов’язковим врахуванням досвіду низки країн та міжнародних організацій як ICAO та IATA при експлуатації великогабаритних літаків”, – додав Владислав Криклій.

Нагадаємо, раніше в Міжнародному аеропорту «Київ» теж вирішили збільшити злітно-посадкову смугу довжиною на 500 м до 2810 м.

Фото: Фейсбук