Стали відомі деталі проекту оновлення будівлі Архіву національної пам’яті на Троєщині.

Реконструкція Архіву національної пам’яті обійдеться державі в 680 мільйонів гривень. Частину коштів буде виділено уже цього року. Про це повідомляє ТСН. 17 липня у Києві було презентувано проект реконструкції будівлі, який отримав критику ще до презентації. Автори проекту відповіли виданню «Хмарочос» на критику.

Співтовариство Ukrainian Modernism, учасники якого відстоюють збереження архітектури України ХХ століття, розкритикували пропозицію щодо зовнішнього вигляду оновленого Архіву на своїй сторінці у Facebook.

Одного з найяскравіших київських представників стилю бруталізм будуть склити та обшивати сайдінгом.Рік тому…

Опубліковано Ukrainian Modernism Середа, 15 липня 2020 р.

За їхніми словами, будівля на вулиці Пухівській, 17 – один з найяскравіших представників архітектури бруталізму в Україні.

«Одного з найяскравіших київських представників стилю бруталізм будуть склити та обшивати сайдінгом. Сумно, що Архів планує розпочати свою роботу з переписування історії. А саме цим є повна реконструкція, що знищить автентичність будівлі, знищить оригінальний задум архітекторів, зітре ще один об’єкт світової спадщини модернізму з мапи України», – повідомляють в Ukrainian Modernism.

На ілюстрації проекту видно обшиті сайдингом панорамні вікна і фасад будівлі. Однак автори повідомили про те, що не мають наміру знищувати архітектуру і перекривати її обшивкою.

«Ми були засмучені, коли дізналися, що нам закидають бажання знищити архітектуру будівлі, обшивши її сайдингом. При цьому жодної «обшивки» немає навіть на рендері. Та й сама візуалізація — це скоріше те, якою ми бачимо цю будівлю, а не остаточно затверджений її проект», – повідомили творці проекту.

Автори проекту реконструкції кажуть, що головним викликом стала проблема не фасаду, а інтер’єру. Приміщення не пристосовані для архіву, висота непарних поверхів досягає п’яти метрів, а технічних – лише метра вісімдесят. Після ремонту в будівлі повинно залишитися вісім поверхів з висотою стель три метри.

Також на рендері видно закриті обшивкою панорамні вікна. Так як сонячне світло згубно впливає на папери, їх доведеться закрити.

«Звісно, ми не залишимо всю будівлю без сонця. Зокрема, ми хочемо облаштувати великий триповерховий атріум (центральна частина приміщення з великою кількістю світла) на центральному вході. Відтак кожен відвідувач потраплятиме у сучасний, просторий, залитий світлом хол. Це долатиме розповсюджений міф, що архів — неодмінно щось темне, похмуре і непривітне», – повідомляють вони.

За словами представників Інституту національної пам’яті, Архів повинен стати точкою входу для громадян, які не знають, де шукати інформацію про своїх родичів і до кого звертатися.

Український інститут національної пам’яті отримав будівлю на Троєщині для розміщення в ньому Архіву ще в минулому році. Вона була побудована у 1982-1990 на території монетного двору НБУ. Це була закрита режимна територія, тому архітектура вціліла. Проект нової будівлі Архіву національної пам’яті вже підтримав Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, міністр культури Олександр Ткаченко анонсував відкриття в Києві архіву репресивних органів СРСР, що збере 4 мільйони справ.

Фото: Facebook