Будинок начебто не має статусу пам’ятки або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

У Києві на Прорізній, 8а в Шевченківському районі реконструюють колишній офіс «Київметробуду», побудований на початку XX століття. Нині там зводять мансардний поверх, повідомляє «Хмарочос».

Замовником реконструкції є ПраТ «Діпробудмашина», виконавцем робіт – ТОВ «Будгенсервіс». На інформаційному щиті вказано, що компанія отримала контрольну картку на порушення благоустрою. Також там написано, що будинок не перебуває на обліку як пам’ятка або щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

Видання зазначає, що зараз в будинку на Прорізній, 8 замінюють вікна, а на Прорізній, 8а добудовують четвертий мансардний поверх.

Також повідомляється, що «Київметробуд» начебто в судовому порядку вимагає повернути цю нерухомість, яка належить іншій компанії. Зокрема, компанія хоче скасувати продаж будівлі на аукціоні і іпотечний договір з банком «Хрещатик» 2012 року.

Відомо, що у серпні 2019 року через майданчик ProZorro ПраТ «Діпробудмашина» купила будинок за понад 425 мільйонів гривень (тоді близько 20 мільйонів доларів). За даними «Ліга. Закон», компанія входить в п’ятірку найбільших інвесторів майна Фонду гарантування вкладів.

Голова наглядової ради «Діпробудмашини» – Вадим Григор’єв, який до 2004 року володів меблевою компанією «Меркс» разом із Валерієм Хорошковським. Наглядову раду ПАТ також складають представники «Мерксу».

Тим часом, Гостиний двір начебто передали на баланс «Софії Київської».

Фото: Хмарочос