Забудовнику не вдалося повноцінно презентувати свій проєкт будівництва торгового центру.

Про це повідомили у прорамі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Забудовник – компанія “Мрія-Інвест” – прийшов презентувати громаді свій проєкт. Йдеться про побудову торгового центру та облаштування прибережної зоні озера “Вирлиця”. Спеціально для проведення громадських слухань на прохання мера Віталія Кличка Київрада відклала проект рішення про створення ландшафтного заказника “Озеро Вирлиця”.

На слухання прийшло чимало людей. Багато було учасників ініціативних груп, які роками відстоюють позицію, що на озері не потрібне жодне будівництво. Тож люди навіть не дали можливості інвестору пояснити його бачення концепції розвитку цієї території. Активісти також зауважили – про презентацію від забудовника вони дізналися в останній момент.

Допоки цих слухань не відбудеться, забудовник не може проводити на ділянці жодних робіт – такою була головна умова Київради.

Категорично – жодних будівельних робіт на об’єкті не ведеться і не буде вестися до проведення громадських слухань, до отримання усіх документів… Озеро зберігається однозначно – те озеро ми жодним чином ми не збираємося забудовувати“, – сказав Олександр Крупник представник “Мрія-Інвест”.

Щодо ТЦ, то це має бути двоповерхова будівля із критим паркінгом. Також довкола буде проведено благоустрій території.

Місцеві мешканці кажуть, що їм не треба тут торговий центр. Вони хочуть, щоб тут був заказник – для цього природа створила на озері всі передумові. До того ж, у заплавах озера гніздяться унікальні виді птахів. Будівництво поряд може порушити цю екосистему.

Ми проти будь якої забудов, бо це руйнація екосистеми яка там утворилася. Є підстави робити там заказник…певна ділянка має бути відведена під заказник“, – говорять кияни, що мешкають біля озера.

Покки забудовник не має наміру відступати і збирається детально пояснити, як хоче будувати центр і на які компроміси готовий піти – аби його вислухали. Чи будуть люди його слухати – невідомо. Поки що місцеві налаштовані вороже.

Нагадаємо, раніше ми публікували кілька фото проєкту забудови довкола озера Вирлиця.

Фото: Фейсбук