Світова преса зараз пише про те, що приїзд держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна до Києва тримався у глибокій таємниці і, швидше за все, світ дізнався б про нього аж тоді, коли високі гості вже покинули Україну і були у безпеці.

Про це повідомили у The New York Times.

У виданні зазначили, що приїзд держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна до Києва тримався у глибокій таємниці і, швидше за все, світ дізнався б про нього аж тоді, коли високі гості вже покинули Україну і були у безпеці. Однак, у суботу на прес-конференції у Києві Зеленський несподівано розсекретив місію чиновників Пентагону, повідомивши журналістам про їхній приїзд.

Коли Блінкен та Остін сіли у військові транспортні літаки С-17 на базі Ендрюс у Меріленді і полетіли до Польщі. Якраз посеред перельоту високопоставлений представник оборонного відомства, що летів у тому ж літаку, що і Остін, повідомив, що президент Зеленський розповів журналістам про секретну місію і тепер майбунтє поїздки не зрозуміле.

NBC News повідомили, що заява Зеленського поставила Вашингтон перед необхідністю в останній момент зважувати, чи безпечно тепер продовжувати місію і їхати до України. У результаті було вирішено, що візит таки відбудеться, адже чиновники Пентагону передбачили різні деталі секретної операції, в тому числі і витік інформації.

В неділю вранці у Польщі Блінкен та Остін в автівках перетнули кордон із Україною, далі пересіли на поїзд до Києва. Їхнє пересування щохвилини відстежувалося у військово-тактичному оперативному центрі США в Польщі.

Проте  розголошення секретної інформації не зіпсувало дипломатичні стосунки і американська делегація пообіцяла ще один раунд прямої та непрямої допомоги.

Фото: Фейсбук