Жителі багатоповерхівки кажуть, що вся справа в боргах за гарячу воду, яку відключили п’ять років тому.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Мешканці багатоповерхівки в Дарницькому районі відмовились від обслуговування приватної компанії та вирішили створити ОСББ. Усе через те, що в будинку нібито зривають пломби, надсилають неіснуючі платіжки та вимагають неіснуючі борги. Із такою проблемою до телеканалу «Київ» звернулося об’єднання співвласників.

Жителі кажуть, що в будинку встановлена «декоративна» пожежна сигналізація та система вентиляції. Окрім цього, людей змушують або погасити, або взяти на себе нібито старі борги компанії. Із обслуговування території – тільки вивозять сміття, а киянам хочеться хоча б озеленення двору.

Усе це – у багатоповерхівці на вулиці Княжий Затон, 9.

«Сміття вивозять – це все, що я бачу. Хотілося б краще – травичку зелену, гараж щоб вентилювався хоча б, а не висіли пусті коробки», – розповів мешканець будинку Василь Кондратенко.

Йдеться про вентиляцію в підземному паркінгу, якої там ніколи не було.

На кожному поверсі є пожежна сигналізація, яка не працює. Пожежні щити – неопломбовані. У них немає ні рукавів, ні насадок для пожежогасіння. Водночас на поверхах немає жодного справного датчика.

До слова, у будинку кілька разів було займання, а гасити – нічим.

З огляду на наведені факти, мешканці будинку вирішили створити ОСББ. А з липня цього року вирішили перейти в управління ОСББ. Зверталися до керуючої компанії з проханням передати технічну документацію на будинок.

«Спочатку просили 6 місяців задля виготовлення документації або збирання й складання актів прийому-передачі. Але на сьогодні, попри всі наші звернення і законні вимоги мешканців будинку, вони надсилають листи про те, що вони є правомочною компанією і будуть продовжувати надавати послуги», – розповів Андрій Сухін, голова правління ОСББ.

Однак, за словами пана Андрія, насправді все діло в боргах за гарячу воду, яку відключили п’ять років тому.

«Куди дівалися гроші, розподілялися на які рахунки, ми не знаємо. Звітність вони нам не показують. Нам було повідомлено, що це не менше ніж 1,5 мільйона гривень, які нам необхідно їм віддати – тоді забирайте свій будинок. Це пряма цитата їхнього керівника», – зазначив Андрій Сухін.

Ба більше, зі слів мешканців, працівники компанії ще й зривають пломби з приміщень, за які відповідає ОСББ.

За поясненнями телеканал «Київ» звернувся до керуючої компанії. Однак двері журналістці так і не відчинили. Телефоном керівник запевнив, що більшість жителів хоче, аби будинок і надалі обслуговувала ця ж компанія.

«Не дають документи, не дають додатки, не дають протоколи. Хай вони людям пояснять все, як вони створили, і ми тоді будемо бачити. Зрозуміло, ніхто проти громади не піде», – наголосив керівник КК.

Водночас Іван Ліберман, авдокат, пояснив, що ОСББ, як юридична особа, набирає законної чинності з моменту реєстрації.

«Фактичне здійснення своєї діяльності компанією ОСББ вважається з моменту внесення даних у Єдиний реєстраційний аспект. Тобто, у Єдиний державний реєстр України мають внестися відомості про те, що дана юридична особа з певного числа розпочала свою діяльність», – пояснив адвокат.

Вирішити цю проблему можна тільки через суд.

«Юридична особа (ОСББ) в особі свого представника звертається до суду в наказному провадженні про винесення судового наказу щодо витребування в колишніх власників розпорядників усього переліку документів, які надаються в підтвердження для суду», – зазначив Іван Ліберман.

До суду планують звертатися йсамі мешканці. Адвокат запевняє, що справу з поверненням докмуентів можна вирішити за кілька днів.

Фото: фейсбук