Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) заявляє, що на конкурс на посаду генерального директора держпідприємства "Національний центр Олександра Довженка" (Київ) подано документи від п’яти кандидатів.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Держкіно.

“Повідомляємо, що строк прийому документів від кандидатів на посаду ДП “Національний центр Олександра Довженка” завершено”, – зазначає Держкіно.

Як повідомляється, документи подали п’ятеро кандидатів, зокрема Вікторія Водка; Олена Гончарук (колишній керівник центру); Кирило Жаровський; Олексій Пантелєєв; Сергій Слєпак.

Як ми писали, перед цим в.о. директора ДП «Національний центр Олександра Довженка» Юлія Каждан написала заяву про звільнення у зв’язку з розчаруванням у «культурній спільноті».

Протистояння між Держкіно і Довженко-центром виникло ще влітку, коли Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому Довженко-Центрі заявили, що це рішення де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

15 листопада 2022 року Державне агентство кіно скасувало реорганізацію «Довженко-Центру», призупинивши дію відповідного наказу.

Фото: Відкриті джерела