Об'єкт нерухомості знаходиться на вулиці Кирилівській.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

 

Днями біля будівлі на вулиці Кирилівській декілька десятків молодиків у балаклавах намагалися прорватися в офісне приміщення. Їхні опоненти закрилися в будівлі й нікого не впускали. Кожна зі сторін конфлікту запевняє, що моє право власності на це нежитлове приміщення.

За словами Марека Шафіна, посла Словацької Республіки, це вже друга спроба силового захоплення будівлі. Суперечний об’єкт нерухомості був придбаний компанією зі словацькими інвестиціями ТОВ «Фрунзе 69».

«Зараз існує повторна загроза порушення прав інвесторів громадян Словацької республіки. Дехто знову намагається відібрати об’єкти, які були інвестовані закордонними громадянами», – зазначив Марек Шафін.

Компанія словацьких інвесторів придбала приміщення 2019 року. Для цього взяли позичку в банку. Банк було ліквідовано, а його активи на відкритих торгах викупила фінансова компанія «Інвестохіллс-Веста». Цій компанії відійшли іпотечні зобов’язання щодо приміщення на вулиці Кирилівській.

Надія Рішко, представниця «Інвестохіллс-Веста» показала журналістові телеканалу «Київ» рішення Печерського суду, за ухвалою якого, на нежитлове приміщення на Кирилівській накладено арешт і триває судовий розгляд.

«Не можемо потрапити навіть до приміщення загального користування. І це при тому, що в нас є наявне право власності, є ухвала суду про заборону користуватися іншими особами даним приміщенням. Інші особи знаходяться в приміщенні й нас туди не допускають», – повідомила Надія Рішко.

Натомість адвокат Мустафа-Масі Найєм, який представляє інтереси словацьких інвесторів, запевняє, що в його клієнтів приміщення відбирають без вагомих причин.

«Через «чорних» нотаріусів забрали цю нерухомість до «Інвестохіллс-Веста». Власне через те, що вони не можуть сюди зайти й довести свою правоту, вони намагаються заважати господарській діяльності іноземного інвестора. Це тиск насправді», – наголосив Мустафа-Масі Найєм.

Суперечне питання щодо нерухомості розглядали й в Офісі протидії рейдерству від Міністерства юстиції України.

«Скарга щодо об’єкту на вулиці Кирилівській, 69 була складною і досить таки юридично заплутаною. Відтак, потребувала глибокого й детального аналізу. Наразі атирейдерська колегія проаналізувала данний кейс і задовільнила скаргу частково. Міністерством юстиції данний наказ і висновок оприлюденено на сайті Міністрества», – розповіла Ольга Оніщук, заступниця міністра юстиції України.

«Скаргу ТОВ “Фрунзе 69” задовольнити частково. Скасувати рішення прийняті приватним нотаріусом Бригідою Володимиром Олександровичем. Анулювати доступ приватному нотаріусу Бригіді В.О до державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У задоволенні інших вимог скаржника відмовити», – йдеться в наказі міністра юстиції.

Тож наразі питання перебуває на черговому судовому розгляді. А протистояння на Подолі обмежилося словесними образами, лайкою та погрозами. Проте, очевидно, що цей конфлікт ще не вичерпали.

Телеканал «Київ» буде спостерігати за подіями навколо цієї суперечки.

Фото: скріншот