Їх планують створити для участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 6 грудня, під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Юлії Ярмоленко, представницький орган самоорганізації населення є ефективним інструментом в оперативному вирішенні та чіткому врегулюванні питань місцевого значення в інтересах громади.

«Досвід демократичних держав свідчить про те, що утворення таких органів самоорганізації населення сприятиме активному залученню населення до політичного життя міста, підвищенню інтересу до співпраці з місцевою владою і, таким чином, спонукатиме громадян діяти в інтересах та на благо суспільства у співпраці з органами місцевого самоврядування. Орган самоорганізації населення є вагомим та прогресивним механізмом у діяльності, спрямованої на користь мешканців у всіх сферах суспільного життя та задоволенні інтересів та потреб громадян», – зазначила Юлія Ярмоленко.

Так, у Подільському районі планується створити будинковий комітет «Петропавлівська – 50 «Б», вуличні комітети «Каштановий», «Синевир», «Парковий». У Дарницькому районі – будинковий комітет «БудинОК».

Юлія Ярмоленко додала, що органи самоорганізації населення набувають власних повноважень після їх легалізації у Київській міській державній адміністрації у порядку, встановленому статтею 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення».

Нагадаємо, раніше ми писал про те, що у Києві створять сім нових будинкових комітетів.

Фото: unsplash